• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5605
  • Dodano: 2022-12-03 / 22:02
  • Komentarzy: 0

  Marsz Mikołajów tradycyjnie rozpoczął okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia

  3 grudnia po raz się kolejny, już VIII przeszedł przez miasto Opole słynny Marsz Mikołajów. Manifestacja dobroci i życzliwości poprzedziła oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego na opolskim rynku.

  Już po raz ósmy setki opolan wzięły udział w Marszu Mikołajów, który przeszedł przez centrum Opola. Pochód rozpoczęto pod Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu i zakończono na opolskim rynku.

  Mnóstwo osób zgromadziło się na opolskim Placu Wolności, by przejść w tradycyjnym już Marszu Mikołajów. W wydarzeniu wzięli udział zarówno najmłodsi, jak i starsi opolanie. Wszystko, by pomagać.

  - Cieszę się, że udało nam się stworzyć korowód dobrych ludzi. Wśród nich było wielu Mikołajów, nawet jeśli nie mieli czerwonej czapki i stroju - bo każdy, kto pomógł drugiemu człowiekowi może czuć się Mikołajem - słyszymy.

  - Jestem tutaj po raz siódmy i za każdym razem przychodzę po to, by pomagać. Dzisiaj nasz skład jest powiększony, bo towarzyszy nam córeczka, jest też moja żona - mówi uczestnik marszu w stroju Mikołaja.

  Pochód Mikołajów przemaszerował ulica Krakowską aż pod opolski Ratusz, gdzie odbyły się symboliczne konkursy np. na najdłuższą brodę czy najlepsze przebranie. Następnie uczestnicy przeszli na opolski rynek, gdzie Jarmark Bożonarodzeniowy oficjalnie otworzył prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

  Zdjęcie (1/27)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".