• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1329
  • Dodano: 2022-11-30 / 13:06
  • Komentarzy: 2

  Zero tolerancji dla brawury na drogach

  (Fot. KPP Krapkowice)

  Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego! Niestety, nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. W ostatnim czasie, policjanci krapkowickiej grupy "SPEED" zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej o 50 km/h.

  Krapkowiccy policjanci każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wykorzystując do tego m.in. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Funkcjonariusze z grupy "Speed" szczególną uwagę zwracają na kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe, a tym samym stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wobec osób, które nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, są wyciągane konsekwencje prawne.

  Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego wchodzący w skład grupy "Speed", zatrzymali prawa jazdy 3 kierującym. Rekordzistą okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Biała, który w Strzeleczkach, jechał osobowym oplem z prędkością 117 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku miał 52-letni kierowca bmw. Mężczyzna w Pietnej pędził 111 km/h. Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 27-latka, który również w Strzeleczkach przekroczył prędkość o 55 km/h.

  Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani bardzo wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

  Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-12-01 07:47:18 [91.236.172.*] id:1652618  
  Maksymilian077: Napisał postów [445], status [maniak] Reputacja
  Na rejestrator zamontowany w radiowozie są wyroki uniewinniające. Radar wskazuje prędkość radiowozu, a nie "pirata".

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-12-01 07:55:49 [217.173.193.*] id:1652621  
  24mikol: Napisał postów [1331], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Kilka lat temu zapłaciłem za takie wskazanie z odległości jakiś 150m. Wmawiali, że mi się wydawało 90 a było 115km/h. Kiedy jeden mi to tłumaczył drugi wyszedł coś tam sprawdzać za autem. Zapłaciłem, potem poczytałem i nauczka była. Lubią dojeżdżać pod tył dociskając gazu. Trzeba być czujnym.