• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 2471
  • Dodano: 2022-11-28 / 12:12
  • Komentarzy: 1

  Katar 2022. Co się musi stać, żeby Polska wyszła z grupy?

  Do dalszego etapu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze awansują po dwie drużyny w każdej grupie. Polska ma jeszcze na to szanse.

  W mistrzostwach świata uczestniczą 32 drużyny. Zostały podzielone na 8 grup, a każda ma czterech uczestników. Panuje to zasada "każdy z każdym", co oznacza, że każda z drużyn musi zagrać trzy spotkania w fazie grupowej.

  Zwycięzcy przechodzą do 1/8 finału.

  Liczba zdobytych punktów

  Z każdej z grup do dalszej fazy awansują po dwie najlepsze drużyny. O kolejności w tabeli grupowej decyduje liczba zdobytych punktów.

  Za zwycięstwo przyznaje się 3 punkty, za remis - 1 punkt, przegrana znacza, że zespół nie zdobywa żadnego punktu.

  Jeżeli jednak na koniec zmagań grupowych nie da się w taki sposób wskazać liderów, bo drużyny maja po tyle samo punktów, wówczas bierze się pod uwagę inne czynniki:

  1. bilans bramkowy we wszystkich meczach,2. liczbę goli strzelonych we wszystkich meczach,3. wynik meczu bezpośredniego między zainteresowanymi ekipami,4. klasyfikację fair play.

  Trzeba wygrać z Argentyną

  Po dwóch spotkaniach Polska reprezentacja wciąż ma szanse na awans. Pierwszy mecz z Meksykiem zremisowaliśmy 0:0. Sobotnie spotkanie z Arabią Saudyjską wygraliśmy 2:0 (gole strzelili Zieliński i Lewandowski). W środę 30 listopada przed nami spotkanie z Argentyną - teoretycznie najmocniejszym rywalem grupowym.

  Żeby grać dalej Polacy - i to najpewniejszy sposób - powinni wygrać z Argentyną. Ale to nie będzie łatwe.

  Co by było gdyby...

  Na szczęście nie jest to jedyna opcja. Awans zapewni nam także remis i zdobycie 1 punktu. Wówczas jednak musimy liczyć na wyniki innych spotkań: że Arabia Saudyjska nie pokona Meksyku. Zwycięstwo Saudyjczyków zamknie nam drogę w tym turnieju.

  Jest także trzecie wyjście. Jeżeli przegramy z Argentyną, zachowujemy szanse na awans, ale pod warunkiem, że swoje spotkanie zwycięży Meksyk, ale będziemy mieli lepszy bilans bramkowy od Meksykanów.

  Podsumowując: jeżeli przegramy z Argentyną, a Arabia Saudyjska wygra z Meksykiem, to wracamy do domu.
  Jeśli wygramy grupę, to w 1/8 finału zmierzymy się z drugim zespołem z grupy D. Będą to Dania lub Australia.

  Jeśli awansujemy z drugiej pozycji, to zagramy z Francją.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-28 19:05:59 [194.29.182.*] id:1652506  
  skoczek13: Napisał postów [121], status [wyjadacz] Reputacja
  Reszta drużyn musi dostać covida...

  Nick:
  Treść: