• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2030
  • Dodano: 2022-11-25 / 08:02
  • Komentarzy: 0

  Pożar mieszkania w Nysie. W środku przebywał mężczyzna

  Strażacy podczas przeszukania płonącego pomieszczenia w Nysie znaleźli poszkodowanego mężczyznę. Udało się go ewakuować z budynku i przekazać ratownikom medycznym.


  W czwartek 24 listopada tuż przed godziną 18:00 do Państwowej Straży Pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Pionierów. Do działań zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej.

  - Niezwłocznie zadysponowano pierwsze zastępy straży zawodowej jak i ochotniczej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia. Zastano w pełni rozwinięty pożar mieszkania. Pierwsze działania strażaków polegały na rozwinięciu linii gaśniczych i rozpoczęciu akcji gaśniczej. Następnie ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego udali się do wewnątrz budynku celem sprawdzenia pod kątem osób poszkodowanych - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

  Wewnątrz mieszkania podczas przeszukania znaleziono osobę poszkodowaną, która przebywała w środowisku pożarowym.

  - Poszkodowanego mężczyznę przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano również Policję, Pogotowie Energetyczne. Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pożaru, dalsze czynności prowadzi policja - czytamy w komunikacie.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. PSP Nysa)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".