• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 11849
  • Dodano: 2022-11-24 / 14:29
  • Komentarzy: 2

  Można zaparkować w Centrum Przesiadkowym Opole Główne - na razie za darmo!

  Kierowcy mogą już korzystać z wielopoziomowego parkingu Centrum Przesiadkowego Opole Główne. Jak informuje Urząd Miasta Opola, do czasu skalibrowania systemu parkowanie będzie darmowe.


  Centrum Przesiadkowe Opole Główne nie doczekało się jeszcze swojego oficjalnego otwarcia. Mimo to, mogą tam już zaparkować zmotoryzowani, na tę chwilę za darmo.

  - Już w tej chwili kierowcy mogą korzystać z wielopoziomowego parkingu. Na razie parkowanie nic nie kosztuje, bo odbywa się w ramach tzw. prac kalibracji systemu pod ruchem. W związku z tym niewykluczone są małe utrudnienia - mogą na przykład jeszcze nie działać windy. Pamiętajcie, na parking wjeżdżamy od ul. Armii Krajowej. W centrum jest 350 miejsc na trzech poziomach. Miejsca parkowania będą tu bezpłatne przez kilka dni. Potem koszt parkowania przez pierwszą godzinę będzie kosztował 3 zł - podkreśla prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  Prace związane z budową Centrum Przesiadkowego w miejscu dawnego dworca PKS rozpoczęły się w styczniu 2020 roku. Początek prac nie należał do najłatwiejszych dla ekipy rozbiórkowej. Na początku obserwowaliśmy rozbiórkę zapamiętanych przez większość Opolan pawilonów handlowych, wiat przystankowych i płyty dawnego Dworca PKS. Już podczas tych prac natrafiono na szczelinę przeciwlotniczą (którą ostatecznie zasypano) oraz dzieło Władysława Początka w dawnej poczekalni PKS.

  Dzięki nowemu obiektowi, pasażerowie którzy będą chcieli przesiąść się z pociągu w komunikację miejską będą mieli do tego okazję. To rozwiązanie odciąży też miasto i miejskie przystanki od prywatnej komunikacji (busów), które do tej pory z nich korzystały.

  Otwarcie obiektu przesunęło się w czasie. Na początku zapowiadano oddanie do użytku na początku października. Nowej daty jeszcze nie określono.

  Zdjęcie (1/12)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-24 16:53:20 [46.134.85.*] id:1652260  
  JutroalboWcale: Napisała postów [257], status [maniak] Reputacja
  Genialne rozwiązanie. Przyjechać do centrum zostawić samochód na płatnym parkingu i przesiąść się do płatnej miejskiej komunikacji tracąc czas na dojazd i oczekiwanie na autobus powrotny. Jeszcze jakby wszędzie były buspasy miałoby to sens.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-11-24 18:03:40 [46.204.12.*] id:1652261  
  Mario-Opole: Napisał postów [1320], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Noooo pomysł pierwsza klasa. Super przedsięwzięcie podobnie jak bus pas na nowym skrzyżowaniu w kierunku ronda - nie wiem po co ale jest, i ta sterta płotu wokół kamionki piast. Nie wspomnę o ulicy biegnącej przez miasto, która miała się zwać obwodnicą ale z racji tego, że leci tak blisko zabudowań nią nie jest.