• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1583
  • Dodano: 2022-11-24 / 08:19
  • Komentarzy: 1

  Ambulans pogotowia ruchu drogowego trafił do brzeskich policjantów

  Nowoczesny radiowóz wyposażony w specjalistyczny sprzęt trafił do policjantów z brzeskiej drogówki. Tzw. ambulans pogotowia ruchu drogowego to jeden z 77 radiowozów tego typu w polskiej Policji. Jest przeznaczony do obsługi i zabezpieczania zdarzeń drogowych. Wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia i poprawi jakość pracy funkcjonariuszy.

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej komendy otrzymali nowy radiowóz. Nowoczesny Volkswagen Crafter posiada niezbędne wyposażenie do obsługi zdarzeń drogowych. Oprócz systemu sygnalizacji posiada on specjalistyczne oświetlenie umożliwiające pracę w nocy - to tzw. maszty z najaśnicami, a także rozkładane znaki drogowe dzięki którym można wyświetlać komunikaty np. UWAGA WYPADEK. Posiada urządzenie i narzędzia niezbędne do zabezpieczenia śladów, rekonstrukcji zdarzeń i pomocy poszkodowanym. Wnętrze pojazdu jest tak wyposażone, aby na miejscu zdarzenia funkcjonariusz mógł wykonać niezbędną dokumentację.

  Radiowóz kosztował pół miliona złotych i został zakupiony dzięki wsparciu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Będzie służył policjantom z brzeskiej drogówki, a przede wszystkim wpłynie na poprawę warunków pracy funkcjonariuszy i bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia.

  Zdjęcie (1/9)

  (Fot. KPP Brzeg)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-24 10:46:40 [89.67.3.*] id:1652246  
  DonPedro69: Napisał postów [9876], status [VIP] Reputacja
  Najaśnica - whooohoooo, ale językowy czyrak!

  Nick:
  Treść: