• Dodano: 2022-11-21 / 12:01

Kolejna odsłona derbów Opolszczyzny w III lidze.

(Fot. MKS Kluczbork)

Bolesną porażkę zanotowała Stal Brzeg

Koniec rundy jesiennej na derbowo. Polonia Nysa podjęła w zimne popołudnie u siebie MKS Kluczbork i musiała uznać wyższość rywali, po jednym trafieniu w końcówce.

Pierwsza połowa była z tych, które po prostu się odbyły, ale bez fajerwerków. Mało było składnych akcji, a sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo, przez co pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Druga część gry była już trochę lepsza a do ataku bardziej ruszyli gospodarze, ale w końcówce to MKS zadał kluczowy cios. Nie było to po żadnej składnej akcji, a po rzucie wolnym, do którego podszedł Marcin Przybylski i trzy oczka pojechały do Kluczborka.

W fatalnym stylu tę rundę kończy Stal Brzeg, która przegrała aż 0:4 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Gospodarze strzelali równo, dwie bramki w pierwszej połowie - w ósmej minucie Sebastian Pączko oraz w 35 Michał Biskup - i w drugiej również dwie, odpowiednio w 74 i 87 minucie dublet zanotował Michał Rakowiecki.

W połowie sezonu, w zdecydowanie najgorszej sytuacji jest Stal Brzeg, która z jedenastoma oczkami jest na dnie tabeli, z czteroma punktami straty to bezpiecznego miejsca, które zajmuje LZS Goczałkowice-Zdrój. Najwyżej z trójki z Opolszczyzny jest MKS Kluczbork, który po wygranej z Polonią przeskoczył rywali i znajduje się na ósmej lokacie, natomiast Nysanie na 10. W lidze prowadzą rezerwy Rakowa przed Polonią Bytom i Rekordem Bielsko-Biała.