• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 9847
  • Dodano: 2022-11-17 / 11:22
  • Komentarzy: 1

  Mamy pierwszy śnieg na Opolszczyźnie. Zimowa aura na Biskupiej Kopie

  W województwie opolskim spadł pierwszy śnieg. To właśnie w okolicach Kopy Biskupiej zrobiło się biało. Pogoda na najbliższe dni przewiduje ujemne temperatury, uważajmy na siebie.


  Do Polski wkracza zapowiadane ochłodzenie, jakie miało się pojawić w trakcie drugiej połowy listopada. Na styku chłodnego i wilgotnego powietrza pojawiły się również pierwsze opady śniegu, a zgodnie z prognozami - później chwyci mróz.

  Biało zrobiło się dziś w Górach Opawskich. Na stronie Górskiego Domu Turysty "Pod Biskupią Kopą" pojawiły się dziś zdjęcia śnieżnej aury. Prognozy pogody wskazują na to, że taki stan utrzyma się przez najbliższe dni. Najzimniej ma być od piątku do niedzieli, kiedy temperatura powietrza w nocy spadnie do nawet - 6 stopni.

  Pełną gotowość do sezonu zimowego deklaruje kierownictwo opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu administruje siecią dróg krajowych o łącznej długości ok. 886 km oraz 297 obiektami mostowymi na terenie województwa opolskiego. Prace związane z zimowym utrzymaniem dróg krajowych (ZUD) w obrębie woj. opolskiego prowadzić będą Rejony w Brzegu, Kluczborku, Nysie i w Opolu.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. Pod Biskupią Kopą/FB)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-17 13:54:29 [89.67.3.*] id:1651819  
  DonPedro69: Napisał postów [10531], status [VIP] Reputacja
  To wcale nie jest dziwne, ale to dobrze. W górach czas na śnieg już od dawna, zbyt ciepło było.

  Nick:
  Treść: