• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 7726
  • Dodano: 2022-11-16 / 12:21
  • Komentarzy: 1

  123 ochotników rozpoczęło wojskowe szkolenie podstawowe

  123 ochotników w poniedziałek 14 listopada rozpoczęło w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej szkolenie podstawowe w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Wśród chętnych są 22 kobiety.

  14 listopada br. ochotnicy z całego kraju stawili się przed bramą 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, aby rozpocząć szkolenie w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

  Przyszli żołnierze musieli najpierw poddać się badaniu lekarskiemu i weryfikacji pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W kolejnych etapach wcielenia wszyscy zostali zaewidencjonowani, umundurowani oraz zakwaterowani w specjalnie przygotowanym Ośrodku Szkolenia Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.

  Łącznie przyjęto do służby 123 osoby, w tym 22 panie.

  Przed ochotnikami 28 dni intensywnego szkolenia, które zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej. W tym czasie poznają zarówno teoretyczne jak i praktyczne podstawy wojskowego rzemiosła. Czekają na nich m.in. zajęcia z musztry, szkolenie taktyczne, strzeleckie, obrony przed bronią masowego rażenia, inżynieryjne czy udzielania pierwszej pomocy. Nauczą się bezpiecznie posługiwać bronią i efektywnie wykorzystywać wyposażenie indywidualne. Szkolenie podsumowane zostanie egzaminem końcowym, którego pozytywny wynik otworzy przed nimi możliwość dalszego, 11-miesięcznego szkolenia specjalistycznego.

  Zdjęcie (1/12)

  (Fot. 10Blog)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-16 15:31:43 [46.134.115.*] id:1651776  
  liberty: Napisał postów [5071], status [Szycha] Reputacja
  I tak to powinno wyglądać - kto chce niech idzie do wojska - żadnego faszystowskiego przymusu nie może być a sama dobrowolność jak w tym przypadku

  Nick:
  Treść: