• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8636
  • Dodano: 2022-11-20 / 20:00
  • Komentarzy: 1

  Tężnia na Malince czeka na wiosnę

  Jej powierzchnia liczy 186,5 m kw (31 metrów długości, ponad 4 metry szerokości i 8 metrów wysokości), niemniej wraz z otaczającą pergolą ze strefami inhalacyjnymi konstrukcja zajmie łączny obszar ponad 532 m kw.


  Mikroklimat, który powstaje wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej oraz ogólnego wyczerpania organizmu. Opolanie będą mogli inhalować się już na wiosnę.

  Przewiduje się również wykonanie placu zabaw. Jego główną atrakcję mają stanowić trzy urządzenie wielofunkcyjne, w tym dla osób niepełnosprawnych oraz integracyjne dla seniorów, składające się z kilkunastu różnych stanowisk do ćwiczeń dla osób starszych (m.in.: poręcz, trener bioder, drabinka dla palców, koło do ćwiczeń dłoni, poręcz wężowa, poręcz falista, belka wężowa, łuki).

  Robotnicy zamontowali w tężni gałązki tarniny, po których już na wiosnę będzie spływać solanka, dzięki czemu powstawać będzie aerozol do inhalacji.

  Warto pamiętać, iż obiekt będzie działał sezonowo - przez pięć miesięcy w roku. Koszty eksploatacji oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Koszt inwestycji to 5,6 miliona złotych.

  Zdjęcie (1/36)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-21 14:06:35 [46.134.15.*] id:1652076  
  JutroalboWcale: Napisała postów [257], status [maniak] Reputacja
  Po co robić całoroczny basen kryty lepiej tężnie działającą 5 miesięcy. Arkadiuszu litości to nie twoje pieniądze.

  Nick:
  Treść: