• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1640
  • Dodano: 2022-11-11 / 15:41
  • Komentarzy: 0

  Karetka od WOŚP rusza do Charkowa!

  Na prośbę stacji pogotowia ratunkowego w Charkowie, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła w pełni wyposażony ambulans typu B. Zakup karetki i wyposażenia był możliwy dzięki środkom przekazanym przez firmę UPS oraz tenisistę Huberta Hurkacza.


  W czwartek 10 listopada na terenie Fundacji WOŚP odbyło się symboliczne przekazanie karetki, która powstała na bazie pojazdu VW Crafter. Jeszcze dziś rozpocznie się procedura związania z odprawą celną ambulansu, a następnie podróż do Charkowa, miasta, które niedawno zostało odbite z rąk wojsk rosyjskich.

  Całkowita wartość karetki dla Charkowa, razem z wyposażeniem, to 684 972,49 PLN. Środki pochodziły z grantu od firmy UPS oraz od tenisisty Huberta Hurkacza, który z myślą o Ukrainie zrealizował specjalną akcję związaną z przekazaniem datku za każdy as serwisowy zaserwowany przez niego w trakcie wakacyjnych turniejów. Pozostała kwota to środki otrzymane od społeczeństwa, dzięki wpłatom na dedykowane wsparciu Ukrainy konto.

  - Być może to będzie pierwsza taka karetka odpowiadająca standardom unijnym w Ukrainie. Obrandowaliśmy ją tak, aby była widoczna i jak nas zapewnił jej odbiorca - stacja pogotowia ratunkowego w Charkowie - będzie ona takim małym szpitalem, który dojeżdżać będzie do miejsc rozpoznanych i oczekujących szybkiej i fachowej pomocy - mówił Jurek Owsiak.

  UPS jest międzynarodową marką, z którą WOŚP współpracuje od wielu lat. To właśnie UPS zdecydował się przekazać Fundacji grant w wysokości 615 634,80 PLN, który przeznaczony został na zakup ambulansu i większości wyposażenia karetki.

  - Pomaganie jest wpisane w DNA naszej firmy, dlatego specjalny grant na zakup nowoczesnej karetki przekazaliśmy na ręce naszego zaufanego i wieloletniego partnera - Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy Fundacji za tę wspaniałą inicjatywę, cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy zrobić coś dobrego i, że ta pomoc trafi bezpośrednio do tych najbardziej potrzebujących - dotkniętych wojną w Ukrainie - mówi Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny UPS Polska.

  Tenisista Hubert Hurkacz postanowił przekazać na rzecz Fundacji WOŚP 100 euro za każdy serwis, którego jego przeciwnik meczowy nie był w stanie odebrać (tzw. as). Akcja dotyczyła rozgrywanych w wakacje turniejów tenisowych - Wimbledon oraz turnieje US Open Series rozgrywane w Waszyngtonie, Montrealu, Cincinnati i Nowym Jorku (US Open).

  - W sporcie bardzo ważna jest rywalizacja, ale dla mnie ważne jest też to, że można zrobić coś dobrego dla innych, dlatego włączyłem się do akcji WOŚP - mówi Hubert Hurkacz.

  Wszystkie datki z akcji #acesforaid zostały przekazane na pomoc Ukrainie. Łączna liczba "Asów Hurkacza" to 171, a równowartość nieodebranych serwów wyniosła 17 100 EUR, czyli 80 430 PLN. Z tej kwoty WOŚP zakupiła wyposażenie karetki i materiały jednorazowe dla Charkowa (56 594,40 PLN) oraz sprzęt medyczny jednorazowego użytku, który jeszcze w październiku wysłany został do Obwodowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Iwano-Frankowsku (23 835,60 PLN).

  Zdjęcie (1/6)

  (Fot. WOŚP)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".