• Wyświetleń: 486
    • Dodano: 2022-11-07 / 09:34

Weegree lepsze od Polonii

Opolanie pokonali Bytomian dzięki lepszej grze w finałowej kwarcie

Trzecie zwycięstwo stało się faktem. Weegree AZS Politechnika Opolska, ograła Polonię Bytom 87:79.

Mimo słabszej formy Opolan, to oni byli faworytami tego spotkania, gdyż Bytomianie dotychczas wygrali tylko jedno spotkanie - z rezerwami zespołu z Lublina i przyjechali do Opola z nadziejami na drugą wygraną.

Spotkanie było mocno wyrównane, lecz to właśnie Bytomianie zdecydowanie lepiej zaczęli - najpierw wygrywali 7:0 , by potem ostatecznie po pierwszych 10 minutach mieć cztery oczka przewagi. Szybko jednak, bo już na początku drugiej odsłony stracili prowadzenie dzięki 13 punktom zdobytym z rzędu i do przerwy to Opolanie wygrywali 47:42.

Po zmianie stron Weegree nie pozwalało długo gościom do siebie zbliżyć się na "zasięg" jednego rzutu, aż do końcówki trzeciej partii, gdzie Bytomianie zdołali jeszcze zremisować stan spotkania i wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatnich 10 minutach. Tam już Opolanie, mimo początkowych problemów, zagrali zdecydowanie dojrzalej i dobrą końcówką zagwarantowali sobie ośmiopunktowe zwycięstwo nad gośćmi i trzecia wygrana stała się faktem.