• Wyświetleń: 1295
    • Dodano: 2022-11-05 / 12:45

Opolanie pokonują Piotrków Trybunalski

Jednym z najjaśniejszych punktów Gwardii był Adam Malcher

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie notuje Rafał Kuptel wraz ze swoim zespołem. Gwardia Opole pokonuje Piotrkowianina Piotrków Trybunalski różnicą czterech punktów.

Na mocne rozpoczęcie gości (0:2), Opolanie zareagowali najlepiej jak mogli, bo zdobywając aż cztery bramki z rzędu, a dobrze między słupkami spisywał się powracający po kontuzji Adam Malcher, który na koniec meczu miał 38% skutecznych interwencji. Jednakże, gospodarze nie mogli odskoczyć przez całą połowę na więcej niż dwa punkty i ostatecznie po 30 minutach wynik brzmiał 12:11.

Kluczowe dla losów spotkania był początek i koniec drugiej odsłony, rywalizacji w Stegu Arenie. Opolanie powiększyli przewagę do czterech punktów, by w czterech kolejnych akcjach ją stracić. Po dłuższym czasie wyrównanej rywalizacji, końcówka ponownie należała do gospodarzy, którzy, zapewnili sobie oczka za zwycięstwo i awansowali na ósmą lokatę w ligowej tabeli.

KPR Gwardia Opole - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:22 (12:11)