• Wyświetleń: 1165
    • Dodano: 2022-11-05 / 12:21

Pierwsza wygrana UNI w tym sezonie!

Wilczyce ograły Radomkę 3:1

Niedługo kazały czekać na pierwszą wygraną podopieczne Nicoli Vettoriego. Po porażce 0:3 z ŁKS-em, UNI Opole ograły na wyjeździe Radomkę Radom 3:1 już w drugiej kolejce Tauron Ligi.

Miejscowe zdecydowanie lepiej zaczęły ten sezon, bo również w 3 setach ograły inny zespół z Łodzi - Budowlanych i również to spotkanie zaczęły zwycięsko, gdyż bez większych historii pokonały przyjezdne 25:20. Wilczyce odgryzły się w połowie drugiego seta - po lekkiej przewadze gospodyń, to one przejęły inicjatywę nad dalszym losem drugiej części gry i wygrały ją do 22.

Następny set do stanu 5:5 był wyrównany, lecz serią trzech punktów z rzędu Opolanki odskoczyły od Radomianek na 3 punkty, a w dalszej części nawet powiększyły jeszcze przewagę (17:10), a ostatecznie wygrały tę partię 25:19. W pierwszej części czwartej partii miejscowe przeważały i potrafiły mieć nawet trzy oczka przewagi (9:6), lecz serią sześciu punktów, przy jednej odpowiedzi Radomia, Opolanki odwróciły losy seta, którego dociągnęły do końca i ostatecznie mecz zamknęły w czterech setach, a MVP meczu została Kinga Stronias.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - UNI Opole 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 23:25)