• Wyświetleń: 576
    • Dodano: 2022-11-03 / 15:13

Radomianie za mocni dla Opolan

Weegree uległo w wyjazdowym spotkaniu różnicą tylko czterech punktów.

Spadkowicz z Tauronu lepszy od Weegree. Słaba finalna kwarta przesądziła o porażce Opolan z HydroTruck Radom 68:72.

Po obiecującym zwycięstwie nad Dzikami Warszawa, Opolanie mieli chęć pokonać kolejnego faworyta rozgrywek - Hydrotruck Radom. I początek wyglądał bardzo obiecująco i wyrównanie, choć pierwsza kwarta padła łupem gospodarzy. Znakomicie natomiast goście spisali się w drugiej części gry, gdzie odwrócili wynik na swoją korzyść i do przerwy wygrywali 36:31.

Po zmianie stron, Radomianie nie potrafili się w żaden sposób zbliżyć do Opolan, którzy utrzymywali kilka oczek przewagi nad gospodarzami i przed finałową częścią gry mieli siedem punktów nadwyżki. Radomianie odrobili do stanu 65:66, a kluczowe dla losów spotkania okazały się ostatnie kilkadziesiąt sekund, gdzie HydroTruck zdobyli siedem punktów z rzędu i to oni wygrali 72:68, dalej pozostając niepokonaną drużyną.

HydroTruck Radom - Weegree AZS Politechnika Opolska 72:68 (22:17, 9:19, 19:21, 22:11)