• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2780
  • Dodano: 2022-11-03 / 13:30
  • Komentarzy: 0

  Dzieci próbowały sportów zimowych w ramach Igrzysk Zimowej Akademii Sportu

  Igrzyska Zimowej Akademii Sportu to impreza przeznaczona dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i ma na celu promocję sportów zimowych oraz zachęcenie najmłodszych do ich uprawiania.


  Najważniejszy jest, aktywny udział, a dla szczególnie aktywnych organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody. Multidyscyplinarny format imprezy m.in. z curlingiem, biathlonem, snowboardem i hokejem, a także oryginalnym bobslejem gwarantuje niezapomniane przeżycia.

  Na jedną z przewidzianych tur imprezy udała się klasa 4A z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu. - W hokeja już kiedyś grałam, nie jest to dla mnie nowość. Ciekawym przeżyciem był symulator jazdy na nartach. Mam nadzieję, że będę miała kiedyś okazję spróbować tego sportu z rodzicami - mówi jedna z uczennic.

  - Curling często oglądałem w telewizji, nigdy nie miałem okazji grać. Tutaj nie ma tych ciężkich kamieni, ale zasady są takie same, fajnie spróbować. Najbardziej podoba mi się jednak strzelanie i tutaj próbowałem wiele razy - mówi kolejny uczeń.

  Dlaczego Igrzyska Zimowej Akademii Sportu?

  - Każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest dyscypliną niszową, a razem tworzą atrakcyjną formę aktywności. Prezentując wszystkie w jednym miejscu przybliżamy zimowy sport olimpijski. Próbując rywalizacji m.in. w biathlonie, curlingu, snowboardzie oraz w konkurencjach hokejowych uczestnicy mieli za zadanie zdobywać odznaki, za które zdobywają nagrody. Na miejscu jest także skisymulator dzięki współpracy z Oficjalnym Ośrodkiem Narciarskim Czarny Groń - mówi Tomasz Wróbel, Prezes AZS Politechniki Opolskiej.

  Zaplanowano także specjalną strefę historii, w której znalazły się stroje olimpijskie od Igrzysk w Lillehammer, aż do Igrzysk w Vancouver, każdy chętny mógł także zobaczyć repliki medali olimpijskich z Vancouver, Sochi, PyeongChang oraz z Pekinu.

  Zdjęcie (1/32)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".