• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1486
  • Dodano: 2022-10-30 / 20:02
  • Komentarzy: 0

  Odra wychodzi ze strefy spadkowej!

  (Fot. Dżacheć)

  Jest to efekt wygranej z Chojniczanką Chojnice

  Długo Odra czekała na ten moment i w końcu mogą na chwilę odetchnąć. Po zdobyciu kompletu punktów w Chojnicach, Opolanie tymczasowo opuścili strefę spadkową Fortuny 1 Ligi.

  To była rywalizacja dwóch drużyn, którym w tym sezonie trochę nie idzie. Zarówno Chojniczanka, jak i Odra, walczą od początku sezonu o to, by nie być w ostatniej trójce.

  Mecz zdecydowanie lepiej zaczęli goście i udokumentowali to już w 11 minucie, gdy Dawid Czapliński uszczęśliwił przyjezdnych trafieniem z piątego metra, a po pół godziny gry, Odra prowadziła już 2:0, a trafienie zanotował Mateusz Marzec, pokonując swojego byłego kolegę z drużyny - Mateusza Kuchtę i ta indywidualna akcja ustaliła wynik pierwszej połowy.

  Po zmianie stron, Opolanie pilnowali wyniku i dość długo udawało się to im skutecznie, aż do 70 minuty, gdy Rafał Janicki zaskoczył defensorów gości i zmniejszył stratę bramkową. Jednakże, mimo znacznej przewagi i szans, nie udało się choćby zremisować i trzy punkty pojechały do Opola.

  Chojniczanka Chojnice - Odra Opole 1:2 (0:2)
  Janicki 71' - Czapliński 11', Marzec 30'

  Sędzia: Radosław Trochimiuk

  Chojniczanka Chojnice: Kuchta - Bartosiak, Grolik (K), Kasperowicz (Zimnicki 46'), Ryczkowski, Mazek, Drewniak, Van Huffel (Niepsuj 46'), Kalinkowski (Janicki 65'), Skrzypczak, Tuszyński (Mikołajczak 46')

  Odra Opole: Haluch - Spychała, Kamiński (K), Żemło, Tkocz (M)(Szrek 81', Łabojko (Paprzycki 70'), Niziołek (Urbańczyk 82'), Marzec, Klec (Guzdek 70' (M)) Nowak (Mikinic 81'), Czapliński
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".