• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4977
  • Dodano: 2022-10-29 / 09:20
  • Komentarzy: 0

  Za nami kolejna edycja Biegu Odblaskowego. Startowały całe rodziny!

  Bieg Odblaskowy nie ma granicy wiekowej. W miniony piątek z dwukilometrową trasą mierzyły się całe rodziny. Trasa biegła przez alejki Parku Armii Krajowej.


  Szczególnie w jesienne popołudnia, kiedy szybciej robi się ciemno widoczność jest bardzo ważna. To właśnie dzięki odblaskom inni uczestnicy ruchu mogą dostrzec nas nawet z odległości 150 metrów. Kiedy ich nie posiadamy, odległość spada pięciokrotnie, ale tylko pod warunkiem, że inny uczestnik ruchu ma dobry wzrok.

  Opolanie promowali noszenie odblasków na sportowo. W 4. edycji rodzinnego Biegu Odblaskowego wystartowało 300 osób. Listy chętnych zapełniły się po brzegi długo przed datą wydarzenia. Miłośnicy biegania wystartowali punktualnie o 19:00 z bieżni Stadionu Lekkoatletycznego i mieli do pokonania nieco ponad 2 kilometry.

  Inicjatorami corocznego wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Komendą Miejską Policji w Opolu i Radą Dzielnicy IV Miasta Opola.

  - Trochę biegliśmy, trochę szliśmy. To był miły i udany bieg w ważnej sprawie. Jeśli w ten sposób możemy promować noszenie odblasków, to oby więcej takich wydarzeń w naszym mieście. Dziś towarzyszyli mi synowie w wieku 8 i 6 lat. Zabrałem dzieciaki, żeby zmęczyć je trochę przed snem i odpocząć w piątkowy wieczór. Staramy się brać udział w każdej podobnej imprezie gdzie można spędzić czas na sportowo razem. Oby więcej takich wydarzeń - mówi jeden z uczestników wydarzenia.

  Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał pamiątkowy, odblaskowy medal.

  Zdjęcie (1/37)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".