• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1663
  • Dodano: 2022-10-28 / 13:35
  • Komentarzy: 1

  Stanowił zagrożenie w ruchu drogowym - nie wjechał do Polski

  Inspektorzy zauważyli w kontrolowanym pojeździe bardzo zły stan ogumienia. Usterki przy kołach w naczepie kontrolowanego pojazdu stanowiły realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.


  Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu, którzy w środę 26 października pełnili służbę na przejściu granicznym w miejscowości Trzebina nie dopuścili do wjazdu do Polski pojazdu czeskiego przewoźnika, którego opony były w fatalnym stanie technicznym.

  Popękane, dziurawe i z wystającymi drutami opony w naczepie kontrolowanego pojazdu stanowiły realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Po przeprowadzeniu kontroli, inspektorzy wycofali z ruchu zespół pojazdów a kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia usterki.

  Dodatkowo kontrola wykazała również, że przedsiębiorca nie wczytywał zgodnie z przepisami danych z tachografu. Na poczet przyszłej, ewentualnej kary pieniężnej została pobrana kaucja w wysokości 2500 zł, a kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 200zł.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-10-28 13:59:57 [91.236.172.*] id:1650768  
  Maksymilian077: Napisał postów [459], status [maniak] Reputacja
  opony zostały zjedzone przez inflację xD

  Nick:
  Treść: