• Wyświetleń: 4103
    • Dodano: 2022-10-25 / 10:33

Młodzi polscy piłkarze rozbijają Niemców 4:0!

Spotkanie towarzyskie zostało rozegrane przy Oleskiej

Koncert młodych talentów w Opolu! Piłkarze u-16 prowadzeni przez Rafał Lasockiego zrewanżowali się za porażkę w Brzegu 0:3 i ograli rówieśników zza Odry 4:0.

Spotkanie zaczęło się najlepiej jak mogło dla Polaków - już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie, gdy Dawid Szwiec znakomicie odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i skierował piłkę do niemieckiej bramki. Ci wszyscy, co po tym trafieniu spodziewali się szybkiego tempa spotkania, musieli być zawiedzeni, gdyż do końca pierwszej połowy nic więcej szczególnego się nie działo i wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Drugie 45 minut zaczęło się identycznie jak pierwsze - zamieszanie w polu karnym i bramka dla Polaków, lecz tym razem, zdobył ją Damian Sokołowski. Na szczęście, tempo meczu zaczęło się podkręcać, bo Niemcy tworzyli sobie sytuację, przy których świetnie interweniował Mateusz Jeleń, a Polacy dołożyli jeszcze dwa trafienia - najpierw w 60 minucie Cyprian Popielec, a wynik ustalił niecałe 10 minut przed końcem Jakub Adkonis i efektowne zwycięstwo stało się faktem.

Polska U16 - Niemcy U16 4:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Szwiec - 2., 2:0 Sokołowski - 47., 3:0 Popielec - 60., 4:0 Adkonis - 82.