• Dodano: 2022-10-25 / 10:11

Stal Brzeg nadal na dnie 3 ligi.

(Fot. Stal Brzeg)

MKS i Polonia notują zwycięstwa

Coraz gorsza sytuacja Brzeżan w ligowej tabeli. Dziesiąta porażka w tym sezonie przypadła na mecz z Pniówkiem Pawłowice.

Brzeżanie w wyjazdowym spotkaniu długo się bronili w rywalizacji z wyżej notowanym rywalem, lecz przełamał ich Szymon Ciuberek w 37 minucie i rezultatem 1:0 zakończyła się pierwsza część gry. Niespełna 180 sekund po rozpoczęciu drugiej części gry, Stal otrzymała rzut karny, który na bramkę zamienił Dominik Bronisławski. Długo utrzymywał się remis, lecz ostatnie 10 minut należały do Pniówka - miejscowi swoją jedenastkę również wykorzystali, za sprawą Dawida Hanzela, który w samej końcówce skompletował dublet i rezultatem 3:1 zakończyło się to spotkanie.

Lokatę wyżej od Brzeżan znajdują się rezerwy Miedzi Legnica, która podejmowała na własnym boisku MKS Kluczbork, który okazał się lepszy od miejscowych rezultatem 2:0. Bramki dla Kluczborka padły w 10 minucie, za sprawą Michała Błonki i kwadrans przed końcem Adrian Błaszkiewicz wykorzystał rzut karny, ustalając wynik meczu.

Bez żadnych złudzeń dla przeciwników zagrała Polonia Nysa, która ograła 4:1 Lechię Zielona Góra. Już po pół godziny padły cztery bramki - najpierw rezultat otworzył Kamil Popowicz, następnie strzelił Luka Redek na 2:0, na co przyjezdni zdołali odpowiedzieć jedną bramką, lecz na niedługo złapali kontakt, gdyż wynik pierwszej połowy ustalił 120 sekund później Dominik Sikora. Przez dłuższy czas rezultat nie zmieniał się, aż do końcówki meczu, gdzie czwartą bramkę dla Nysan zdobył Grzegorz Kotowicz.