• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2081
  • Dodano: 2022-10-22 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  Uwaga kierowcy! Od dziś drogowcy zmieniają organizację ruchu na ulicy Witosa

  (Fot. Dżacheć)

  Budowa ronda na opolskiej Malince ma się zakończyć pod koniec 2022 roku. Kierowcy muszą przetrwać spore utrudnienia, ale ostateczny efekt zwiększy bezpieczeństwo na tej kolizyjnej drodze. Tymczasem trzeba patrzeć na znaki, bo od soboty pojedziemy inaczej.


  Kierowcy w związku z budową ronda muszą liczyć się z utrudnieniami, zamkniętymi ulicami i objazdami. Cała inwestycja pochłonie 4,5 miliona złotych i planowo zakończy się pod koniec bieżącego roku.

  W związku z postępem prac na budowie ronda w ciągu alei Witosa od soboty 22 października nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym rejonie - ruch na Witosa przeniesie się z "nitki" przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na połówkę ronda wybudowaną od strony alei Solidarności. Co ważne - wciąż zamknięty będzie wjazd i wyjazd z alei Solidarności. To oznacza, ze autobusy MZK wciąż będą korzystały z objazdu.

  O pomyśle powstania ronda na tym skrzyżowaniu mówiono już w drugim kwartale 2020 roku, jednak z uwagi na pandemię, plany trzeba było odłożyć. Odłożono je również w ubiegłym roku.

  Prace przy budowie oznaczają zmiany w organizacji ruchu dla samochodów, pieszych oraz nowe lokalizacje przystanków MZK.

  Zadanie - zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę - zostało podzielone na dwa etapy. W etapie I przewidziano budowę połowy ronda na jezdni zachodniej (od strony osiedla), dojazdów do ronda na al. Witosa oraz przebudowę wlotu z al. Solidarności.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".