• Wyświetleń: 812
    • Dodano: 2022-10-21 / 08:33

Gwardia przegrywa w Zabrzu

O losach spotkania zadecydowała druga część spotkania

Dobre pierwsze 30 minut to za mało na Górnika Zabrze. Podopieczni Rafała Kuptela ulegli Ślązakom 24:30.

Faworytem tego meczu byli co oczywiste gospodarze, którzy, ponownie walczą o europejskie puchary i w sześciu kolejkach przegrali tylko raz - w otwierający meczu z Wisłą Płock. Opolanie natomiast wygrywają z 50% skutecznością - mając na koncie 3 zwycięstwa i 3 porażki.

W pierwszej połowie początek zdecydowanie należał dla Opolan, gdyż szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Niestety, Górnik obudził się niezwłocznie i najpierw odrobił straty, a po chwili ponownej gorszej gry odwrócili wynik z 5:8 na 10:8. Odpowiedź Gwardzistów była piorunująca - Opolanie zdobyli aż siedem bramek z rzędu, wykorzystując grę w przewadze, a ostatecznie po pierwszych 30 minutach wygrywali 17:13.

Druga połowa powoli przechylała się na stronę gospodarzy, a w wyniku na tablicy świetlnej stało się to dopiero w 47 minucie, gdy Górnik wyszedł na prowadzenie 23:22, a następnie tylko powiększał swoją przewagę, wygrywając całe spotkanie 30:24, pozwalając w drugiej połowie Opolanom na zdobycie tylko siedmiu bramek, którzy po tym spotkaniu spadli na dziewiątą lokatę w tabeli, mając dziewięć punktów.

Górnik Zabrze - KPR Gwardia Opole 30:24 (13:17)