• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 763
  • Dodano: 2022-10-20 / 13:36
  • Komentarzy: 0

  Można już głosować na pomysły Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

  (Fot.UMWO)

  Od 20 października do 10 listopada można zagłosować na projekty w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim. Kwota na pomysły poddane do głosowania wyniosła nieco ponad 3 miliony złotych. To od autorów zależy ich promocja.


  Do piątej edycji zgłoszono 36 zadań, a w samym głosowaniu weźmie udział 28 z nich, które przeszły ocenę formalną i merytoryczną. Wzorem poprzednich edycji, głosować nad projektami mogą wszyscy mieszkańcy województwa, niezależnie od wieku - ale dzieci i młodzież do 16 roku wyłącznie za zgodą rodziców lub opiekunów.

  - Nasze województwo dynamicznie rozwija propozycje dla organizacji społecznych i ludzi aktywnych. Mamy szeroki wachlarz ofert od Europejskiego Budżetu Obywatelskiego, po granty, wsparcie dla organizacji na ich działania lub poprawę infrastruktury i najnowszą ofertę, czyli regranting dla młodzieży. Sprawia nam to bardzo dużo radości. Pokazaliśmy w Komisji Europejskiej, że tworzymy budżety dla wszystkich środowisk - mówi marszałek Andrzej Buła.

  Najwięcej pomysłów w tej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, bo 12, dotyczy wspierania i upowszechniania kultury. 7 wniosków związanych jest ze wspieraniem i upowszechnianiem kultury fizycznej, sportu i aktywizacji dzieci, młodzieży oraz dorosłych. 4 wnioski dotyczą działań dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie bezpieczeństwa i działań Ochotniczych Straży Pożarnych. 3 wnioski dotyczą ochrony zdrowia i bezpieczeństwa oraz wsparcia i aktywizacji seniorów. Jak chodzi o edukację dla dzieci i młodzieży oraz wydarzenia dotyczące promocji, zgłoszono po jednym wniosku.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".