• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4752
  • Dodano: 2022-10-14 / 18:16
  • Komentarzy: 0

  Postępuja prace przy budowie ronda na Alei Witosa w Opolu

  O robotach na drodze wewnętrznej USK informują nowe znaki i bariery. Niezbędne było wyłączenie z ruchu zjazdu z al. Witosa na teren szpitala. Wprowadzono też zmianę w oznakowaniu poziomym do etapu pierwszego.

  Budowa ronda na opolskiej Malince ma się zakończyć pod koniec 2022 roku. Kierowcy muszą przetrwać spore utrudnienia, ale ostateczny efekt zwiększy bezpieczeństwo na tej kolizyjnej drodze.

  Jak informuje wykonawca prac, trwa kolejny etap budowy ronda na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. W. Witosa. Obejmuje on przebudowę drogi wewnętrznej na terenie szpitala klinicznego. Etap ten realizowany jest równocześnie z prowadzonym już etapem pierwszym, w ramach którego powstaje samo rondo.

  Kierowcy w związku z budową ronda muszą liczyć się z utrudnieniami, zamkniętymi ulicami i objazdami. Cała inwestycja pochłonie 4,5 miliona złotych i planowo zakończy się pod koniec bieżącego roku.

  O pomyśle powstania ronda na tym skrzyżowaniu mówiono już w drugim kwartale 2020 roku, jednak z uwagi na pandemię, plany trzeba było odłożyć. Odłożono je również w ubiegłym roku.

  Prace przy budowie oznaczają zmiany w organizacji ruchu dla samochodów, pieszych oraz nowe lokalizacje przystanków MZK.

  Zadanie - zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę - zostało podzielone na dwa etapy. W etapie I przewidziano budowę połowy ronda na jezdni zachodniej (od strony osiedla), dojazdów do ronda na al. Witosa oraz przebudowę wlotu z al. Solidarności.

  Zdjęcie (1/11)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".