Stadion ma być oddany do użytku do końca 2024 roku, a koszt jego budowy to ponad 210 mln zł. Planowana pojemność obiektu to 11 600 miejsc.
Ciekawostką na powstającym Stadionie Opolskim będzie wykorzystywanie zebranej deszczówki do podlewania murawy. Służące do zbierania wody cztery zbiorniki będą znajdować się pod wschodnią trybuną nowego obiektu. Jako jedne z pierwszych elementów na budowie powstały zbiorniki, które gromadzić będą 400 m3 wody deszczowej. Budowany jest cały system małej retencji, dzięki któremu zbierana będzie deszczówka z powierzchni stadionu. To sieć kanałów, które przechwytywać będą wodę deszczową.
Zgodnie z projektem zamówiono 6 400,00 metrów kwadratowych membrany okalającej nowy stadion. W ciągu najbliższych 12 miesięcy zostanie z nich uszyta na miarę opolskiego stadionu sukienka. Wykonawca planuje, że prace przy naciąganiu membrany odbędą się w trzecim kwartale 2023 roku . To jeden z ciekawszych i bardziej widowiskowych etapów budowy. Ciekawostką jest również fakt, że materiał na sukienkę został tak dobrany, by nie tylko przysłaniał elementy, których nie powinno być widać, ale też by mógł pełnić rolę "ekranu", na którym będzie możliwość wyświetlania projekcji.
Obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom województwa przez wiele lat, a pierwszy mecz będziemy oglądać na jego trybunach za niespełna trzy lata. Regionalna inwestycja pochłonie ponad 200 milionów złotych, a gotowa ma być do końca 2024 roku i spełniać wymogi III klasy według UEFA. Do stadionu będzie także przylegał dwupiętrowy budynek z szatniami i salami konferencyjnymi.
Nazwa Stadion Opolski nie jest przypadkowa. Obiekt ma być dumą nie tylko miasta Opola, ale całego województwa. Budowa stadionu będzie motywatorem dla piłkarzy do większej pracy. Budowa stadionu przy ulicy Technologicznej zostanie sfinansowana w całości z budżetu miasta.
spalony: Napisał postów [393], status [maniak]
A na środku stadionu górka