• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1362
  • Dodano: 2022-10-11 / 10:30
  • Komentarzy: 1

  Dziś drogowcy ponownie zamykają wiadukt wzdłuż ulicy Krapkowickiej

  (Fot. Dżacheć)

  Dziś (we wtorek 11 października) kolejarze znów zamknęli przejazd pod wiaduktem na ulicy Krapkowickiej. Tym samym wraca objazd przez ulicę Prószkowską i włączona zostanie dodatkowa sygnalizacja świetlna.


  Zmienia się organizacja ruchu na skrzyżowaniu Prószkowskiej i Wróblewskiego. Ruchem będzie sterowała sygnalizacja świetlna. Te zmiany kierowcy już dobrze znają, a zaczną obowiązywać już dziś.

  - Objazd będzie poprowadzony ulicami Wojska Polskiego i Prószkowską. Dodatkowo na skrzyżowaniu ul. Prószkowskiej z Wróblewskiego zamontowana będzie sygnalizacja świetlna - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy prezydenta Opola.

  Prace na Krapkowickiej prowadzą PKP PLK i Urząd Miasta Opola. Kolejarze odpowiadają za przebudowę wiaduktu, a miasto za przebudowę drogi pod nim. Prace na wiadukcie trwają od kwietnia i zostały przerwane przez PKP PLK, ponieważ miasto nie wykonało potrzebnych do dalszych działań prac drogowych.

  Jak informuje Urząd Miasta Opola, miasto szykuje się do rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę drogi. To konieczne, by dalsze prace polegające na przebudowie wiaduktu mogło wykonać PKP PLK.

  W sierpniu PKP opuściło teren inwestycji z uwagi na to, że dalsze działania nie były możliwe. - PLK zakończyły fazę przygotowawczą tj. wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu oraz demontaż konstrukcji wiaduktu. Realizacja dalszych etapów robót będzie możliwa po usunięciu kolizji z infrastrukturą miejską, stanowiącą część zakresu prac przewidzianego do realizacji przez Gminę Opole. Po tych pracach możliwe będzie dalsze realizowanie zakresu robót przez PLK - tłumaczyła Katarzyna Głowacka z zespołu PKP PLK.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-10-11 13:58:53 [89.67.3.*] id:1649698  
  DonPedro69: Napisał postów [10302], status [VIP] Reputacja
  wzdłuż, czy aby nie nad?

  Nick:
  Treść: