• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 797
  • Dodano: 2022-10-18 / 14:20
  • Komentarzy: 0

  Trwa Festiwal Wolontariatu "Impuls"

  W dniach 17-21.10 odbywa się kolejna edycja Festiwalu Wolontariatu "Impuls". Jak co roku, w planie jest sporo szkoleń, warsztatów i spotkań na temat wolontariatu, ale też skutecznej pomocy wolontariackiej w praktyce. Tym razem organizatorzy podzielili festiwal na kilka dni tematycznych. Nie zabraknie też sprawdzonych w poprzednich latach Otwartych Wolontariatów.

  Głównymi organizatorami Festiwalu jest Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - Regionalny partner Rządowego Programu Korpus Solidarności oraz Fundacja Geko - prowadząca Opolskie Centrum Wolontariatu "Iskra".

  W dniach 17-21.10.2022 r. w Opolu odbywają się takie wydarzenia jak:
  - Dwudniowe Forum Wolontariatu Województwa Opolskiego,
  - Profilaktyka poprzez wolontariat,
  - Dzień Talentów,
  - Wolontariackie After Party,

  - Otwarte Wolontariaty - to sprawdzona forma, która świetnie działała przy poprzednich edycjach. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w wolontariacie w wybranych organizacjach - właśnie w czasie trwania Festiwalu. Każdy może sprawdzić, czy takie działania są właśnie dla niego i czy się w nich dobrze czuje. Jest to też okazja dla organizacji, aby zachęcić kolejne osoby do działania w ich szeregach. Liczymy, że taki początek, zapoznanie się - będą właśnie Impulsem do podjęcia dłuższej współpracy-mówią organizatorzy.

  Podczas trwania Festiwalu odbywają się liczne warsztaty, debaty, szkolenia i spotkania - szeroko powiązane z tematem wolontariatu. Krótko mówiąc, Festiwal ma z jednej strony zachęcić do angażowania się w wolontariat, a z drugiej - wspierać obecnych wolontariuszy i wzmacniać ich koordynatorów.popularyzacja idei aktywności społecznej poprzez wolontariat. zachęcić mieszkańców Opola do angażowania się w wolontariat, a z drugiej - wspierać i wzmacniać w pracy obecnych wolontariuszy oraz koordynatorów wolontariatu.

  Wszystkie spotkania odbywają się na terenie miasta Opola w różnych lokalizacjach.
  Szczegółowe informacje, zapisy oraz program Festiwalu Wolontariatu Impuls - https://iskra.opole.pl/
  oraz na profilu: https://www.facebook.com/opolskiecentrumwolontariatu

  Współorganizatorzy:
  Centrum Dialogu Obywatelskiego, Fundacja "Wypłyń na Głębie", Tęczowe Opole, Fundacja Laboratorium Zmiany, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie, Fundacja Mam Marzenie, Fundacja l'Arche, Fundacja Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE, Fundacja Kwitnące Talenty, Niewidzialna Przestrzeń, Klubokawiarnia OPO.

  Festiwal potrwa do piątku 21.10. Wszystkie Wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową www.iskra.opole.pl
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".