• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 14300
  • Dodano: 2022-10-01 / 14:31
  • Komentarzy: 0

  Rozpoczęło się Wojewódzkie Święto Karpia Opolskiego

  Miłośnicy karpia zjechali się do Niemodlina, gdzie rozpoczęto świętowanie Wojewódzkiego Święta Karpia Opolskiego.


  Rozpoczęła się 10. edycja Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego. Miłośnicy ryb zjechali do Zamku Książęcego w Niemodlinie. Impreza potrwa przez cały weekend (1-2 października 2022 r.).

  Głównymi atrakcjami 10. Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego są kulinaria. W wielu odsłonach i z najlepszymi kucharzami. Trwają pokazy, warsztaty i degustacje tej szlachetnej ryby w najróżniejszych postaciach.

  Wydarzenie rozpoczęło się wernisażem wystawy fotograficznej "OKIEM JANUSZA PREUHSA". To wybór zdjęć miłośnika przyrody i wieloletniego dyrektora Gospodarstwa Rybackiego Lasów Państwowych w Krogulnej, który zmarł w ubiegłym roku.

  Święto godzina po godzinie:

  O godzinie 12:00 na scenie głównej odbyło się oficjale rozpoczęcie X Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego!

  W oba dni, na Zamku odbywać się będzie V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Czas na rybę!". W sobotę od godz. 10:00 do 15:30 rywalizują uczniowie szkół gastronomicznych (wyniki o 16:45 na scenie).

  Natomiast w niedzielę od 10:00 do 14:30 gotować będą Szefowie Kuchni. Najbardziej spektakularnym wydarzeniem drugiego dnia obchodów odbędą KARPIONALIA - Niemodlińska Parada Książęcych Skarbów, która rozpocznie się w niedzielę 2 października o godz. 12:00 pod Urzędem Miasta i Gminy w Niemodlinie. Stamtąd barwny korowód przejdzie na Zamek Książęcy w Niemodlinie gdzie najciekawsze kostiumy i przebrania nawiązujące do kulturowego dziedzictwa ziemi niemodlińskiej zostaną ocenione i nagrodzone (ok. godz.14:00).

  Podczas obu dni Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego na Zamku odbywać się będą warsztaty kulinarne i degustacje, a także gotowanie na Wielkiej Patelni - wspólnie z szefem kuchni Kamilem Klekowskim oraz kucharzami z Euro-Toques Polska.

  Swoją ofertę przedstawią także gospodarstwa rybackie z naszego regionu. Kupić będzie można ryby świeże i wędzone oraz rybne przetwory. Na scenie występować będą artyści z Opolszczyzny. Swoje wyroby prezentować będą także rzemieślnicy i sprzedawcy zdrowej żywności oraz laureaci Opolskiej Marki i producenci zrzeszeni w Opolskie ze Smakiem. Odbędą się warsztaty carvingu w wykonaniu mistrza Daniela Bewko.

  Zaprezentują się również Nadleśnictwa, a Polski Związek Wędkarski zorganizuje pokazy wędkarstwa rzutowego i zawody na Stawie Młyńskim w pobliżu Zamku. Gospodarstwo Rybackie w Niemodlinie będzie zaś miało "dzień otwartych drzwi".

  Zdjęcie (1/33)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".