• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2975
  • Dodano: 2022-10-01 / 11:51
  • Komentarzy: 0

  Powołanie na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Opolu

  W dniu 30 września 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Opolu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Opolu przez st. bryg. Arkadiusza Margoszczyna.


  Uroczystość rozpoczęto od złożenia meldunku Opolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu st. bryg. Krzysztofowi Kędrykowi, który po odczytaniu aktu powołania wręczył decyzję st. bryg. Arkadiuszowi Margoszczynowi jednocześnie życząc nowemu komendantowi wielu owocnych dni urzędowania.

  St. bryg. Arkadiusz Margoszczyn dziękując za powołanie zobowiązał się do sumiennego wykorzystania zaufania jakie otrzymał od Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Krzysztofa Kędryka oraz Starosty Opolskiego Henryka Lakwy. Gratulacje złożył również Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Opola Maciej Wujec.

  St. bryg. Arkadiusz Margoszczyn służbę rozpoczął w 1994 roku podejmując naukę w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu, a po jej ukończeniu w 1996 roku rozpoczął służbę w ówczesnej Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Brzegu. Początkowo pełnił służbę w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie jako specjalista-ratownik.

  Od 2000 roku pełnił służbę w systemie codziennym jako zastępca dowódcy JRG w Grodkowie, następnie w 2003 r. jako dowódca JRG w Grodkowie, pełnił też funkcję dowódcy grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej "SGPR Brzeg". Z dniem 1 marca 2018 r. został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Brzegu, gdzie pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta PSP w Brzegu, a następnie 1 sierpnia 2018 roku został powołany na to stanowisko.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. KM PSP Opole)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".