• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 17205
  • Dodano: 2022-09-29 / 07:50
  • Komentarzy: 1

  Trojaczki po 2 miesiącach hospitalizacji wracają do domu!

  Trojaczki urodzone na opolskiej porodówce czują się znakomicie! Każde z dzieci osiągnęło wagę powyżej 3 kilogramów, co oznacza, że po blisko 2-miesięcznym pobycie w szpitalu, mogą szczęśliwie wrócić domu.


  Bianka, Kubuś i Nikoś - trojaczki urodzone w Opolu po dwóch miesiącach pędzonych w szpitalu mogą wrócić do domu. Tam czeka na nich starszy - dwuletni brat Kasjan.

  Ciąża trojacza zawsze jest związana z podwyższonym ryzykiem, dlatego też pani Justyna, mama trojaczków, była objęta specjalistyczną opieką na Pododdziale Patologii Ciąży Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jeszcze przed rozwiązaniem. Natomiast poród, zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, ze względu na bezpieczeństwo dzieci, odbył się po ukończeniu 32.tyg.ciąży. Była to ciąża trójkosmówkowa trzyowodniowa.

  Po operacji noworodki zostały przekazane pod opiekę lekarzy neonatologów.

  - Stan dzieci jest dobry. Trzeba jednak pamiętać, że urodziły się przed terminem, zatem z pewnością pod naszą opieką zostaną jeszcze jakiś czas, tzn. do osiągnięcia odpowiedniej masy ciała i do uzyskania umiejętności picia przez smoczek - mówiła po porodzie Anna Chirowska-Adamczyk, lekarz kierujący Oddziałem Neonatologicznym.

  - Razem z mężem jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że mogliśmy wydać na świat tak cudowne i zdrowe dzieci. Dziękujemy Bogu za ten cud narodzin - dodała pani Justyna.

  Kliniczne Centrum jako jedyne w województwie opolskim zapewnia opiekę perinatalną na najwyższym, czyli III poziomie, co oznacza m.in., że do nas kierowana jest zdecydowana większość pań z ciążą zagrożoną przedwczesnym urodzeniem oraz z ciążą mnogą.

  - Mimo to zawsze narodziny trojaczków są u nas dużym wydarzeniem, do którego musimy się przygotować logistycznie. Przy porodzie uczestniczył zespół personelu medycznego składający się z ginekologów, neonatologów, anestezjologa, instrumentariuszek, położnych i pielęgniarek, łącznie ponad 15 osób. Każdy realizował swoje zadanie, aby poród odbył się sprawnie i bezpiecznie zarówno dla mamy, jak i dzieci - czytamy na stronie Klinicznego Centrum.

  Zdjęcie (1/7)

  (Fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-09-29 08:43:15 [217.173.193.*] id:1648707  
  24mikol: Napisał postów [1083], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Urodziły się ostatnio czworaczki... można trochę ruszyć w teren i się dowiedzieć...

  Nick:
  Treść: