• Dodano: 2022-09-27 / 10:55
    • Komentarzy: 3

Gwardia ograna przez beniaminka

Wysokie prowadzenie po kwadransie nie wystarczyło do zwycięstwa

Dramat Gwardii Opole. Podopieczni Rafała Kuptela roztwonili wypracowaną przewagę i przegrali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 22:25.

Przed spotkaniem wyżej byli notowani Opolanie, którzy po 3 spotkaniach uzbierali sześć punktów, natomiast goście, beniaminek rozgrywek - jedynie dwa oczka mniej. Różnice klas, było widać w pierwszym kwadransie. Wtedy to Opolanie wypracowali aż ośmiopunktową przewagę (10:2) i wydawało się, że przyjezdni nie mogą im zagrozić. Co więcej, Gwardziści do końca pierwszej połowy utrzymywali - jakby się wydawało - bezpieczną przewagę, gdyż po 30 minutach było 15:10 dla gospodarzy.

Ich dramat zaczął się od stanu 16:11, gdy wtedy Ostrovia zakasała rękawy i pokazała, co potrafią. Zdobyli wtedy bowiem aż sześć bramek z rzędu i odwrócili całkowicie losy spotkania, wychodząc po raz pierwszy na prowadzenie. Gwardia po tych szybkich skutecznych ciosach próbowała jeszcze odwrócić na swoją korzyść i nie odstawała przez długi czas na więcej niż dwie bramki, ale końcówkę od stanu 21:21 lepiej wytrzymali goście i to oni wywieźli punkty z Opola.

KPR Gwardia Opole - Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 22:25 (15:10)

2022-09-27 14:17:27 [31.0.34.*] id:1648589
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja