• Wyświetleń: 686
    • Dodano: 2022-09-25 / 08:37

Nieudana inauguracja Weegree

Opolanie przegrali w Starogardzie Gdańskim

Opolscy fani koszykówki, mamy dla Was dobrą wiadomość - Weegree wróciło do ligowych rozgrywek! Akademicy z Opola jednak od porażki zaczęli swój sezon.

Na starcie zostali pokonani w wyjazdowym spotkaniu przez Diabły ze Starogardu Gdańskiego, wynikiem 61:79. Całe spotkanie ustawiła pierwsza kwarta, gdzie miejscowi mieli istnie diabelskie wejście i ograli akademików dziesięcioma punktami przewagi. W drugiej kwarcie przez moment wydawało się, że Opolanie zaczynają wracać do swojej gry i zmniejszyli straty do pięciu oczek (22:27), lecz stracili oni swój impet i do przerwy w połowie spotkania gospodarze prowadzili 37:25.

Po zmianie stron ponownie przez pewien czas wyglądało to obiecująco i ponownie Weegree zbliżyło się na pięć punktów (38:43), lecz znów się zacięli i przed finałową partią Diabły miały aż 16 punktowce przewagi. I tego już nie roztwonili - Opolanie nie byli w stanie im zagrozić i punkty za zwycięstwo zostały w Starogardzie Gdańskim.

SKS Starogard Gdański - Weegree AZS Politechnika Opolska 79:61 (23:13, 14:12, 23:19, 19:17