• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 738
  • Dodano: 2022-09-22 / 15:33
  • Komentarzy: 1

  Policjanci zachęcali i oddawali krew na opolskim rynku

  (Fot. KWP Opole)

  Opolscy policjanci po raz kolejny zorganizowali akcję zbiórki krwi dla potrzebujących. Tym razem przyświecało nam hasło "Zdążyć z pomocą". Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na opolskim Rynku. Ten cenny dar ofiarowali nie tylko policjanci, ale i mieszkańcy Opola. Ponad 7 litrów krwi zasili szpitale i inne punkty medyczne.

  Krew jest darem, którego nie można wyprodukować ani zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest aby w bazie nigdy jej nie zabrakło. Codziennie w wielu szpitalach w Polsce odbywają się zabiegi ratujące życie, a krew jest przetaczana dla tych, którzy jej potrzebują. Pamiętajmy, że wielu z nas, jeśli nie ma przeciwwskazań, jednorazowo może oddać 450 ml. krwi. Mężczyźni 6, a kobiety 4 razy w roku.

  22 września lipca odbyła się kolejna zbiórka krwi. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na opolskim Rynku. W trakcie zbiórki, udało się zebrać ponad 7 litrów tego najcenniejszego daru.

  Na miejscu był nasz funkcjonariusz ruchu drogowego z najnowszym policyjnym motocyklem BMW R 1250 RT. Naszą akcję krwi wsparł również zawodnik klubu żużlowego Kolejarz Opole Oskar Stępień, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu, który zaprezentował swój motocykl żużlowy. W trakcie zbiórki można było również zapoznać się z wyposażeniem służbowym policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu.

  Zachęcajmy swoich bliskich do tego, aby regularnie oddawali krew. Ona może uratować nie jedno życie. Nigdy też nie wiemy kiedy my bądź ktoś nam bliski będzie jej potrzebował.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-09-23 08:06:58 [5.172.239.*] id:1648164  
  opolaninn: Napisał postów [2296], status [Szycha] Reputacja
  Czy krew ze szpryca jest bezpieczna ?

  Nick:
  Treść: