• Wyświetleń: 3647
    • Dodano: 2022-09-22 / 10:30

Stal Ostrów Wielkopolski z Superpucharem!

Rozpoczynamy sezon koszykówki! Parę dni po zakończeniu Mistrzostw Europy, fani tej dyscypliny w Polsce mogli się rozkoszować uroczystym otwarciem w naszym kraju, którym był mecz o Superpuchar.

Szczególnie zadowoleni mogli być fani z Opolszczyzny, gdyż spotkanie między Śląskiem Wrocław, a Stalą Ostrów Wielkopolski odbywało się w opolskiej Stegu Arenie. Spotkanie od początku stało na wysokim poziomie - już w pierwszej kwarcie padło aż 51 punktów. W drugiej części lepiej zaczęła Stal, która momentalnie, bo dwoma trójkami z rzędu, które wyraźnie "wchodziły" temu zespołowi, odrobiła straty z pierwszej części gry. Ostatecznie do przerwy ten zespół wygrywał pięcioma punktami przewagi.

Śląsk w trzeciej kwarcie wyrównał stan punktowy i dość długo oba zespoły grały punkt za punkt, ale ostatnie dwa ciosy - a jakże, dwie trójki z rzędu - były kluczowe dla przebiegu meczu. W finałowej odsłonie Wrocławianie nie mieli już nic do powiedzenia, a Ostrowianie spokojnie odjeżdżali rywalom i ostatecznie wygrali 94:81 i sięgnęli po pierwsze trofeum w tym sezonie.

WKS Śląsk Wrocław - BM Stal Ostrów Wielkopolski 81:94 (27:24, 12:20, 21:22, 21:28)

WKS Śląsk: Jeremiah Martin 25, Jakub Nizioł 19, Aleksander Dziewa 17, Łukasz Kolenda 8, Conor Morgan 7, Daniel Gołębiowski 3, Ivan Ramljak 2, Aleksander Wiśniewski 0, Mikołaj Adamczak 0, Artsiom Parakhouski 0.

BM Stal: Damian Kulig 24, Aigars Skele 15, Jakub Garbacz 13, Nemanja Djurisić 13, Aleksander Załucki 8, Ojars Silins 8, Adonis Thomas 7, Quentin Snider 6, Filip Siewruk 0.