• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1521
  • Dodano: 2022-09-18 / 14:59
  • Komentarzy: 0

  Pogoda nie przeszkodziła w organizacji kolejnego Rajdu Rowerowego

  (Fot. UM Opole)

  III edycja Rajdu Rowerowego w Opolu upłynęła pod znakiem sportu i ekologii. Dla uczestników przygotowano też nową trasę. Wszystko po to, by trafić pod Toyota Park, gdzie trwają wydarzenia towarzyszące.


  Start rajdu zaplanowano przy kompleksie sportowym Toyota Park i Stegu Arena. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach przejechali następnie ulicą Oleską, w stronę ronda przy Solarisie, gdzie skręcili w ul. Żeromskiego, następnie przez Reymonta, Ozimską do Horoszkiewicza i w Okulickiego kończąc rajd przy Toyota Park.

  W rejonie startu i mety przygotowano wiele atrakcji m.in. animacje dla dzieci, zawody sportowe, konkursy z nagrodami, food tracki i wiele innych.

  Rajd rowerowy jest jednym elementów nadchodzącego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Nie mniej istotny jest dzień bez samochodu i podobnie jak rajd on też będzie w tym roku wyjątkowy.

  Podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbędą się również zajęcia dydaktyczne dla przedszkolaków i placówek oświatowych prowadzone przez Straż Miejską, wraz z Komendą Miejską Policji w Opolu. Policja będzie też prowadziła akcję bezpiecznego korzystania z hulajnóg na największych skrzyżowaniach, będzie to profilaktyka bez mandatowa. Z kolei 26 września przeprowadzona zostanie kampania edukacyjna dla czwartych klas szkół podstawowych, która odbędzie się w PSP nr 5 w Opolu. W jej ramach odbędą się wykłady prowadzone przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zakończony testem z nagrodami.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".