• Wyświetleń: 1660
    • Dodano: 2022-09-18 / 08:37

Niespodziewana wygrana Gwardii!

Opolanie jedną bramką ograli Azoty Puławy

Co za mecz w Puławach! Podopieczni Rafała Kuptela dość sensacyjnie ograli Azoty Puławy na parkiecie rywali.

Opolanie zaskoczyli rywali wychodząc na szybkie dwupunktowe prowadzenie, lecz błyskawicznie jeszcze szybciej je stracili, tracąc pięć bramek z rzędów. Próbowali jeszcze coś odpowiedzieć, lecz w siedemnastej minucie już tracili sześć bramek, a ostatecznie do przerwy przegrywali wynikiem 17:20 i wydawało się, że nic tutaj się nie zmieni.

A jednak - do zmian doszło 10 minut po rozpoczęciu drugiej części gry, gdyż wtedy Zawadzki trafił z siedmiu metrów i doszło do remisu po 23. Lecz na pierwsze prowadzenie Gwardziści od początku meczu musieli jeszcze poczekać - do wyniku 26:25, lecz prawdziwa nerwówka czekała obie ekipy w ostatnich kilku minutach - lecz tam lepiej wytrzymali goście, którzy nie dość, że ostatnie minuty grali w osłabieniu, to jeszcze mieli sporo szczęścia, gdyż gracz gospodarzy z siedmiu metrów trafił w słupek i dzięki temu Opolanie wygrali 33:32.

KS Azoty Puławy - KPR Gwardia Opole 32:33 (20:17)
    Gwardia: Malcher (4/22 - 18 proc.), Lellek (10/22 - 45 proc.) - Jankowski 8, Monczka 6, Widomski 8, Zawadzki 3/3, Hryniewicz, Fabianowicz, Morawski 1, Scisłowicz 2, Stempin 1, Koc 2, Wojdan 2