• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1010
  • Dodano: 2022-09-16 / 09:48
  • Komentarzy: 0

  Lewica apeluje do wojewody. Chodzi o dzieci z niepełnosprawnościami

  (Fot. Dżacheć)

  Członkowie Lewicy nie zgadzają się z decyzją wojewody opolskiego dotyczącą osób niepełnosprawnych. Wspólnie z rodzicami tych dzieci apelują o zmianę rozporządzenia z 1 lipca, które dotyczy organizowania i świadczenia usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych.


  Zmiana tego rozporządzenia mocno ogranicza rozwój niepełnosprawnych dzieci w naszym regionie. W czwartek na konferencji prasowej wysłuchaliśmy członków Nowej Lewicy, którzy wspólnie z rodzicami niepełnosprawnych dzieci apelowali do wojewody o zmianę wydanego rozporządzenia.

  - W tym momencie, w tym zarządzeniu jest tak, że szkoły i przedszkola będą mieć za zadanie, aby wypisać, jakie dziecko niepełnosprawne ma zajęcia. W momencie, kiedy pracownik socjalny zobaczy to zaświadczenie, to ma sygnał, aby ograniczyć te specjalistyczne usługi opiekuńcze. To są zajęcia prowadzone przez specjalistów z Polskiego Czerwonego Krzyża, które mają zapewnić przede wszystkim samoobsługę tego dziecka. Są prowadzone popołudniu, cały czas, tak aby dziecko miało możliwość rozwoju - mówi Anna Matukin-Pakuszyńska, terapeutka oraz mama niepełnosprawnego dziecka.

  - Dzisiaj na szali są dramaty ludzkie, dramaty rodzin, na które my chcemy zwracać uwagę. Nie jesteśmy tu po to, aby pokazywać, która formacja to przedstawia, ale chcemy pokazać problem, nad którym trzeba się pochylić i znaleźć na niego jak najszybsze rozwiązanie, w tym pieniądze. Apelujemy i prosimy pana wojewodę, aby pokazał ludzkie oblicze tego rządu i zweryfikował to postanowienie - dodaje Piotr Woźniak.

  Nowa Lewica deklaruje chęć pomocy rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi. Paweł Kampa wskazuje, że czekają na sygnały i zgłoszenia od osób poszkodowanych rozporządzeniem wojewody z lipca.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".