• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 476
  • Dodano: 2022-09-13 / 11:31
  • Komentarzy: 0

  Przedłużono zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego

  (Fot. Archiwum)

  Wody Kanału Gliwickiego nadal stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia. Decyzją wojewody opolskiego, Sławomira Kłosowskiego - zakaz korzystania z wód kanału przedłużono minimum do 19 września.


  Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski wydłużył na terenie województwa opolskiego okres obowiązywania rozporządzenia porządkowego dotyczącego zakazu korzystania z wód Kanału Gliwickiego. Zakaz dotyczy odcinka od granicy województwa śląskiego z województwem opolskim do śluzy Sławęcice.

  Rozporządzenie obowiązuje do 19 września br. włącznie. Zakaz dotyczy w szczególności: spożywania wody, wchodzenia do wody, kąpieli, połowu i spożywania ryb, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych - w tym podlewania, uprawiania sportów wodnych i turystyki oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wodami III sekcji Kanału Gliwickiego.

  Decyzją wojewody opolskiego zakaz nie dotyczy działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego, prac budowlanych, utrzymania wód i prac konserwacyjnych przez Wody Polskie.

  Wojewoda opolski ściśle współpracuje z wojewodą śląskim w sprawie sytuacji na Kanale Gliwickim, współdziałając jednocześnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".