• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 25658
  • Dodano: 2022-09-29 / 19:22
  • Komentarzy: 3

  Opole ma już swój ekstremalny tor przeszkód. Urządzenie stanęło na Malince

  Zadanie sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego Opola doczekało się realizacji. Na osiedlu Malinka, tuż przy skate parku stanął "Tor OCR". Wnioskodawca projektu zakłada jego dalszą rozbudowę w przyszłości.


  Klub Biegowy Odra Opole oficjalnie "otworzył" tor do ćwiczeń sprawnościowych dedykowany pod biegi z przeszkodami (OCR).

  Ukończona inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego ucieszy nie tylko profesjonalistów. Dyscyplina OCR, której dedykowany jest tor ma już w Polsce 10 lat. Pierwszy bieg z przeszkodami odbył się w 2012 roku. Później swoją działalność rozpoczęły biegi Survival Race oraz Runmageddon - oba biegi zostały zorganizowane po raz pierwszy w 2014 roku. Od tego czasu ilości przeprowadzonych zawodów nie sposób wymienić, ale problemem stały się przeszkody, które z miesiąca na miesiąc robiły się dla zawodników coraz bardziej skomplikowane.

  Niektóre z nich wymagają nie tylko odpowiedniej techniki, ale też wytrzymałości i siły - głównie rąk. Od kilku lat dużą popularność zdobywają przeszkody w postaci wiszących elementów na wysokiej konstrukcji, do których pokonania trzeba się przygotować. Powstały na Malince Tor OCR jest pierwszą taką konstrukcją dostępną w Opolu, która pozwoli miłośnikom ekstremalnych zmagań ćwiczyć swoje umiejętności oraz przygotować się do nowych wyzwań na trasach biegów przeszkodowych.

  - Zawsze z lekką zazdrością patrzyłam na zawodników, którzy mieli gdzie przygotować się pod zawody z przeszkodami. W innych miastach podobne tory, ale też większe, bardziej rozbudowane stoją od kilku lat. W Opolu jest sporo osób zaangażowanych w ten sport, a profesjonalnego miejsca do treningu - bez komercji - nie było. Często przeszkód szukaliśmy w innych miastach, często poznawaliśmy nowe techniki ich pokonywania dopiero podczas zawodów. Nikt też od lat za taki projekt się nie zabierał, więc postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Mam nadzieję, że tor będzie służył długo, a w przyszłości zostanie poszerzony o kolejne części, a plany te już powoli przelewane są na papier - mówi wnioskodawca i pomysłodawca przedsięwzięcia, Agnieszka Koziak z Klubu Biegowego Odra Opole.

  Tor na Malince oficjalny odbiór uzyskał w czwartek 29 września, a miłośnicy biegów przeszkodowych z Klubu Biegowego Odra Opole przetestowali wielofunkcyjne urządzenie.

  Zdjęcie (1/39)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-09-29 20:19:05 [83.30.24.*] id:1648756  
  dzony: Napisał postów [6099], status [VIP] Reputacja
  polecam ten tor wisni i jakiemu!!!!!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2022-09-29 20:22:57 [83.30.24.*] id:1648757  
  dzony: Napisał postów [6099], status [VIP] Reputacja
  zalecenie dla kowalskiego by źbła zbusz sie nauczył a marcinkowi ociepie dobrej nocy!
  2022-09-30 08:31:20 [5.173.56.*] id:1648785  
  kam_ila: Napisała postów [64], status [rozkręcił się] Reputacja
  zostawmy TOR profesjonalistom ;)