• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 979
  • Dodano: 2022-09-07 / 18:02
  • Komentarzy: 0

  Próbował wynająć mieszkanie, stracił prawie 8 tysięcy złotych

  Mieszkaniec powiatu strzeleckiego stracił niemal 8 tysięcy złotych kiedy próbował wynająć mieszkanie za granicą. Ofertę nieruchomości znalazł na zagranicznym portalu ogłoszeniowym, a następnie dokonał rezerwacji poprzez kliknięcie w przesłany przez rzekomą właścicielkę link. Zachowajmy ostrożność nie tylko podczas internetowych transakcji kupna i sprzedaży, ale także wynajmując pokój czy mieszkanie.

  Oszuści wciąż modyfikują swój sposób działania aby uśpić czujność i zdobyć pieniądze swoich ofiar. Ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania należy zachować nie tylko podczas internetowych transakcji kupna i sprzedaży, ale również wynajmując mieszkanie.

  Przekonał się o tym 22-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Na zagranicznym portalu ogłoszeniowym znalazł ofertę mieszkania do wynajęcia w jednym z europejskich krajów. Nawiązał kontakt przez portal, a następnie już za pośrednictwem komunikatora internetowego otrzymał od rzekomej właścicielki mieszkania link do strony pośrednika, przy pomocy którego miał dokonać rezerwacji. Po sprawdzeniu w Internecie, że wskazana firma zajmująca się pośrednictwem w branży nieruchomości faktycznie istnieje, dokonał rezerwacji. Następnie na numer konta bankowego przesłany przez ogłoszeniodawcę wpłacił kwotę prawie 8 tysięcy złotych. Po dokonaniu wpłaty kontakt z rzekomą właścicielką urwał się, a ogłoszenie zostało usunięte. Mężczyzna zorientował się, że został oszukany.

  Przypominamy o najważniejszych zasadach, którymi należy się kierować, aby nie paść ofiarą internetowych oszustów:

  korzystajmy tylko z zaufanych i sprawdzonych stron ogłoszeniowych oraz pośredników
  w miarę możliwości weryfikujmy czy oferowana nieruchomość faktycznie istnieje, pytajmy ogłoszeniodawcę o szczegółową lokalizację, adres, zbierzmy jak najwięcej danych o interesującym nas obiekcie
  rezerwacji dokonujmy po samodzielnym wpisaniu w wyszukiwarkę adresu strony portalu ogłoszeniowego lub pośrednika, i odnalezieniu wybranej przez nas oferty - nigdy przez kliknięcie w przesłany link. Przestępcy tworząc fikcyjne strony internetowe w celu dokonania oszustwa upodabniają je do stron faktycznie istniejących.
  uważajmy na wyjątkowo atrakcyjne oferty, mocno zaniżone lub wręcz niewiarygodnie niskie ceny - powinny wzbudzić naszą czujność
  pamiętajmy o zabezpieczeniu na wszelki wypadek dokumentacji związanej z transakcją wynajmu nieruchomości, w tym historię rozmów przeprowadzonych z ogłoszeniodawcą
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".