• Wyświetleń: 5184
    • Dodano: 2022-09-02 / 02:02

Odra i Start odpadają z Pucharu Polski

W obu przypadkach lepsze okazały się być drużyny z Ekstraklasy.

To już koniec przygody ekip z Opolszczyzny w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2022/2023. Zarówno Start Jełowa, jak i Odra Opole musiały uznać wyższość swoich ekstraklasowych rywali.

Oba spotkania zostały rozegrane przy Oleskiej, jednakże w odstępie dwóch dni. Jako pierwsi wybiegli na boisko gracze z Jełowy, którzy rywalizowali z Zagłębiem Lubin. Niestety już, po 45 minutach nie było złudzeń - po dublecie Filipa Starzyńskiego oraz bramkach Aleksa Ławniczaka i Mateusza Bartolewskiego, Start przegrywał 0:4 i tymże wynikiem zakończył się mecz.

Zdecydowanie więcej emocji było w spotkaniu Odry z Jagiellonią, z która Opolanie mieli rachunki do wyrównania po porażce w tych samych rozgrywkach 3 lata temu, gdy przegrali 0:2 po dublecie Patryka Klimali. Niestety, ta sztuka również się nie udała i w tej edycji - choć do szczęścia było blisko, gdyż optycznie to Opolanie tworzyli więcej sytuacji, lecz problemem była skuteczność. Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry, w dogrywce w 96 minucie celnie z rzutu wolnego uderzył zawodnik gości Maciej Bortniczuk i to on zapewnił Jagielloni 1/16 Pucharu Polski.