• Dodano: 2022-08-29 / 07:38

MKS Kluczbork zdeklasował Stal Brzeg

(Fot. MKS Kluczbork)

Kolejną porażkę na koncie notuje także Polonia Nysa

Pierwsze w tym sezonie derby Opolszczyzny na korzyść MKS-u! W pierwszej bezpośredniej rywalizacji "starych wyjadaczy" trzecioligowych rozgrywek znacznie lepsi okazali się być goście.

Obraz gry wyglądał od początku na korzyść przyjezdnych i strzelanie zaczęli już w 29 minucie, gdzie strzał Lewandowskiego najpierw obronił bramkarz, lecz skuteczniej dobijał Kacper Jóźwicki. Jeszcze przed końcem pierwszych 45 minut było 2:0 dla MKS-u, gdyż najskuteczniejszy zawodnik w tym sezonie - Marcin Przybylski powiększył swój dorobek bramkowy i to samo uczynił w 53 minucie i dla niego to już była ósma bramka w tym sezonie. Ostateczny wynik na 4:0 ustalił Adrian Błaszkiewicz i MKS mógł się cieszyć z drugiego zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Też drugiej, tyle że porażki, doznała Polonia Nysa. Strzelanie rozpoczęli goście - drużyna Rekordu Bielsko-Biała - a dokładniej mówiąc uczynił to Marcin Wróbel w 20 minucie. Niecały kwadrans później celnym strzałem wyrównał debiutujący u Polonistów Grzegorz Kotowicz i wynikiem 1:1 zakończyło się pierwsze 45 minut. Po zmianie stron padła tylko jedna bramka - niestety, uczynili to goście. Szczepan Mucha precyzyjnym strzałem wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.