• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1258
  • Dodano: 2022-08-25 / 14:18
  • Komentarzy: 0

  Kliknął w link i stracił 3 000 złotych

  (Fot. iStock)

  Mieszkaniec powiatu strzeleckiego chciał sprzedać ciśnieniomierz na internetowym portalu ogłoszeniowym. Szybko skontaktowała się z nim osoba, rzekomo zainteresowana zakupem sprzętu medycznego. Przesłała 56-latkowi link, po kliknięciu którego miało dojść do finalizacji zakupu.

  Mieszkaniec Strzelec Opolskich postanowił sprzedać ciśnieniomierz w Internecie. Wystawił ofertę sprzedaży na popularnym portalu ogłoszeniowym. Szybko skontaktowała się z nim osoba rzekomo zainteresowana kupnem sprzętu medycznego. W wiadomości tekstowej przesłała 56-latkowi link, po kliknięciu którego miało dojść do przekazania pieniędzy. Niczego nieświadomy mężczyzna kliknął w przesłany link, a po przekierowaniu na stronę internetową podał najważniejsze dane dotyczące swojej bankowości internetowej. Po chwili z konta mężczyzny zniknęło 3 000 zł.

  Oszuści internetowi wykorzystują szereg metod, by wejść w posiadanie cudzego majątku. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest wysyłanie linka, pod którym rzekomo można odebrać wysłane pieniądze, zapłacić zaległy rachunek, czy niedopłatę za paczkę. Po przekierowaniu na stronę najczęściej jesteśmy proszeni o podanie najważniejszych danych dotyczących naszego konta bankowego, a strony często przypominają witryny popularnych banków.

  Apelujemy o zachowanie czujności! Nigdy nie klikajmy w link, który przesyła nam obca osoba, zwłaszcza jeśli jest to związane z przekazaniem pieniędzy. Pamiętajmy również, aby logować się do rachunków bankowych poprzez zaufane aplikacje lub wpisanie nazwy strony internetowej, nigdy poprzez kliknięcie w otrzymany link, który ma przekierować nas na stronę banku.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".