• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1376
  • Dodano: 2022-08-23 / 12:16
  • Komentarzy: 1

  Przewóz drewna z nieprawidłowościami

  19 sierpnia br. na punkcie kontrolnym w Osowcu, opolska inspekcja zatrzymała do kontroli zespół pojazdów załadowany drewnem.

  Inspektorom rzuciło się w oczy nieprawidłowe umieszczenie ładunku na pojeździe. Kłody drewna znajdujące się na pojeździe załadowane zostały w sposób niedozwolony, przez co stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  Dodatkowo, po dokonaniu oględzin pojazdu i kontroli jego stanu technicznego okazało się, że z pojazdu wyciekają płyny inne niż woda (z mostu napędowego trzeciej osi). Wyciek został zakwalifikowany, jako usterka niebezpieczna, zagrażająca bezpieczeństwu środowiska naturalnego.

  Zatrzymany został dowód rejestracyjny a sam pojazd został dopuszczony do ruchu wyłącznie w celu dojazdu do stacji napraw lub do bazy przewoźnika. Ponadto kierowca musiał przeładować drewno zgodnie z obowiązującymi normami.

  Kontrolowanemu przewoźnikowi grozi również kara pieniężna za stwierdzone naruszenia a na kierowcę nałożono mandaty karne.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. WITD)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-23 14:06:24 [31.0.55.*] id:1646187  
  wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  To niestety standard w transporcie drewna.

  Nick:
  Treść: