• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 45561
  • Dodano: 2022-08-23 / 10:33
  • Komentarzy: 0

  Dwie ciężarówki zderzyły się na A4 - Autostrada jest całkowicie zablokowana

  Autostrada A4 między węzłami Strzelce Opolskie a Łany jest całkowicie zablokowana po wypadku, do jakiego doszło tam o 3:52. Utrudnienia potrwają co najmniej do 13.

  Przypomnijmy

  Przed 4.00 na remontowanym odcinku autostrady A4 doszło do czołowego zderzenia samochodów ciężarowych. Jedna osoba nie żyje.

  Całkowicie zablokowana jest autostrada A4 na 281 km na granicy województw Opolskiego i Śląskiego. Doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów ciężarowych, jeden z nich przebił bariery separacyjne.

  Jeden z pojazdów zapalił się, a w drugim zapaliła się kabina. Jednego z kierowców udało się wyciągnąć osobom postronnym z kabiny, który został zabrany do szpitala. Niestety drugi z kierowców pozostał w płonącym samochodzie, świadkowie nie byli w stanie go wyciągnąć i ten mężczyzna spłonął - słyszymy od opolskich strażaków.

  Autostrada A4 jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia potrwają co najmniej do 13. Policja wyznaczyła objazdy.

  Jadącym w kierunku Katowic zaleca się opuszczenie A4 na węźle Kędzierzyn-Koźle, a następnie kierowanie się na DW 426 przez Zalesie Śląskie i DK 40 przez Ujazd.

  Natomiast jadący w stronę Wrocławia na węźle Łany powinni wybrać drogi w kierunku Toszka, czyli DK 40 i DW 907, a następnie DK 94 i DW 426 wrócić na autostradę A4.

  W tej chwili na miejscu wypadku czynności prowadzi prokurator, a potem służby drogowe będą musiały usunąć zniszczone pojazdy i pozostałe skutki tej drogowej tragedii.

  Zdjęcie (1/41)

  (Fot. KPP Strzelce Opolskie)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".