• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1964
  • Dodano: 2022-09-01 / 15:33
  • Komentarzy: 0

  Pożar mieszkania w Gogolinie. W akcji kilka zastępów straży

  Dym wydobywający się z mieszkania na 3 piętrze odciął drogę ewakuacji lokatorom wyższych pięter. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a strażacy przeprowadzili sprawną akcję ratowniczą.


  W poniedziałek 29 sierpnia po godzinie 23.00, trzy zastępy straży z JRG Krapkowice oraz OSP Gogolin zostały zadysponowane do pożaru mieszkania w Gogolinie na ul. Spacerowej.

  - Po dojeździe na miejsce ustalono, że pożar ma miejsce na 3 piętrze. Część z lokatorów ewakuowała się już na zewnątrz budynku. Po dotarciu do mieszkania strażacy ustalili, że jest ono całkowicie zadymione, a dym wydostając się na klatkę schodową odciął możliwość ewakuacji mieszkańcom 4 piętra. Po przeszukaniu ustalono, że w mieszkaniu nie było żadnych osób - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

  Strażacy zlokalizowali źródło ognia i oddymili klatkę schodową aby można było ewakuować pozostałych na 4 piętrze lokatorów. Łącznie z budynku ewakuowanych było 16 mieszkańców. Następnie ugaszono ogień, sprawdzono przyległe mieszkania - dalszych zagrożeń nie stwierdzono. Na miejscu zdarzenia działania prowadzili oprócz strażaków funkcjonariusze Policji z Krapkowic oraz pogotowia gazowego.

  Na szczęście komu nic się nie stało.

  Zdjęcie (1/2)

  (Fot. KPP Krapkowice)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".