• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 5519
  • Dodano: 2022-08-16 / 15:47
  • Komentarzy: 0

  Beyond Zero - Dni Elektryfikacji w salonie Toyota Szic w Opolu

  Dziś, 16 sierpnia do godziny 19:00 w salonie Toyota Szic w Opolu w ramach spotkań Beyond Zero - Dni Elektryfikacji można zapoznać się z czterema technologiami zelektryfikowanych napędów marki.

  Ekspozycja podczas spotkania "Beyond Zero - Dni Elektryfikacji" została stworzona w formie interaktywnego centrum nauki. Obok każdego modelu znajduje się duży panel multimedialny prezentujący zasady działania danego napędu, jego historię i ciekawostki na jego temat.

  Doradcy ze szczegółami zapoznają odwiedzających ze zelektryfikowanymi napędami w seryjnie produkowanych modelach Toyoty:

  Corolla Cross- absolutna nowość w gamie Toyoty, pierwszy model z napędem hybrydowym piątej generacji. Zwinny, responsywny i nowoczesny SUV oferuje prawdziwą przyjemność z jazdy. Połączenie hybrydowej technologii z napędem na cztery koła pozwala poruszać się ekonomicznie i pewnie w każdych warunkach.

  RAV4 Plug-in Hybrid z hybrydowym napędem ładowanym z gniazdka. Model ten został oparty najpopularniejszym SUV-ie w Europie - piątej generacji RAV4. Jest nie tylko mocniejszy w porównaniu z innymi samochodami w swojej klasie, lecz również bardziej ekologiczny i oszczędny.

  Toyota bZ4X - pierwszy globalny model marki z linii bZ (beyond Zero) z elektrycznym napędem na baterie. Ten elektryczny SUV będzie dostępny z napędem na przednie koła i AWD, w której będzie dysponował mocą 217 KM i momentem obrotowym wynoszącym 336nM.To przełoży się na przyspoeszenie od 0 do 100km/h w 7,7 s. W zależności od warunków maksymalny zasięg według przewidywań to 450km.

  model Mirai - samochód z elektrycznym napędem wodorowym drugiej generacji.

  Do dyspozycji odwiedzających dostępny jest model przekładni planetarnej, czyli serce układu hybrydowego Toyoty, eksponaty prezentujące działanie samochodu elektrycznego na baterie, model wodorowego sedana Mirai w skali 1:10 czy przykłady różnych sposobów wykorzystania wodoru w motoryzacji i energetyce. W Strefie Nauki można wziąć udział w eksperymentach pokazujących działanie technologii Toyoty.

  Pokaz potrwa do godziny 19:00 w Toyota SZIC Opole przy Wrocławskiej 119.

  Zdjęcie (1/31)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".