• Dodano: 2022-08-07 / 11:52

Trzecioligowcy powracają do rywalizacji!

(Fot. kspolonianysa.pl/)

Nieudanie zainaugurował rozgrywki w sezonie 2022/2023 jedynie MKS Kluczbork

Trzecia liga wraca do gry! Przedstawiciele Opolszczyzny, w powiększonym składzie, gdyż po roku przerwy do ligi wróciła Polonia Nysa, będą ponownie rywalizować w grupie trzeciej o ligowe punkty.

Powrót Nysan po wygraniu ligi był imponujący, gdyż zaczęli od wysokiego zwycięstwa na własnym boisku - 4:1 nad Cariną Gubin. Mecz na początku nie układał się pomyśli gospodarzy - już w ósmej minucie rywali zaskoczył Jakub Ryś. Na odpowiedź miejscowych długo nie czekaliśmy - Kamil Popowicz doprowadził do wyrównania i ustalił wynik pierwszej połowy. Nie minęło nawet 60 sekund, a Poloniści już wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Zimona. To trochę podłamało gości, a odpowiednio w 57 i 86 minucie Popowicz trafiał po raz drugi oraz trzeci, kompletując klasycznego hat-tricka i ustalając wynik meczu.

Z beniaminkiem ligi, rezerwami Chrobry Głogów, długo natomiast męczyli się gracze Stali Brzeg. Goście skupiali się głównie na zadaniach defensywnych i gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, w 88 minucie solenizant w dniu spotkania - Maksymilian Podgórski - zapewnił drużynie trzy punkty. Niestety, jako jedyni punkty zgubili zawodnicy z Kluczborka - także jako jedyni grali na wyjeździe. W Częstochowie, w rywalizacji z rezerwami Rakowa, ulegli 1:2. Pierwsza połowa układała się dla MKS-u bardzo dobrze - w 19 minucie Daniel Błędowski wyprowadził ich na prowadzenie. Niestety, ostatni kwadrans okazał się dla gości zabójczy - najpierw Bartosz Chłód doprowadził do remisu, a pięć minut przed końcem Pedro Vieira zagwarantował gospodarzom trzy punkty.

Wyniki przedstawicieli Opolszczyzny w 1. kolejce w 3 lidze grupa 3.
    Polonia Nysa 4-1 Carina Gubin