• Wyświetleń: 8546
    • Dodano: 2022-08-05 / 22:59
    • Komentarzy: 10

Czwarta porażka z rzędu w lidze Odry Opole

O losach przegranej w rywalizacji z Wisłą Kraków zadecydowało trafienie samobójcze

Trwa zła passa podopiecznych Piotra Plewni. W swoim trzecim z rzędu u siebie, a w czwartym w tym sezonie spotkaniu doznali kolejnej porażki i z zerowym dorobkiem punktowym zamyka ligową tabelę.

Tym razem przy Oleskiej podejmowali spadkowicza z Ekstraklasy - Wisłę Kraków. Ta natomiast, prowadzona przez podopiecznego byłego selekcjonera reprezentacji Polski - Jerzego Brzęczka, przed spotkaniem z Odrą nie straciła jeszcze bramki.

Opolanie mogli zepsuć świetną passę Wiślan już w 3 minucie i piłka wpadła do siatki, ale Antoni Klimek był na minimalnym spalonym i bramka nie została uznana. Od tego momentu inicjatywę przejęła Wisła, w której szczególnie brylował Michał Żyro. Najpierw ograł jednego z defensorów i oddał strzał w długi róg, ale świetnie w tej sytuacji zachował się Dominik Kalinowski, który wyciągnięty jak struna sparował piłkę nad bramkę, a następnie były gracz m.in. Legii Warszawa mimo asysty dwóch obrońców ponownie oddał celny strzał i tam też czujny był golkiper Odry, który zastąpił nieobecnego Błażeja Sapielaka i w pierwszej części gry był najlepszym zawodnikiem Odry, i dzięki niemu oraz także poprzeczce, którą obił Mateusz Młyński, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Niestety, już w pierwszej akcji drugiej połowy, piłka znalazła się w bramce strzeżonej przez doświadczonego bramkarza. Po dobrym przerzucie do Mateusza Młyńskiego, z bocznego sektora ten zawodnik dośrodkował płasko w pole karne, a tam już piłkę do własnej bramki po niefortunnej interwencji wpakował Łukasz Kędziora. Dopiero ta sytuacja trochę rozkręciła poczynania ofensywne Opolan, a goście musieli cofnąć się do obrony i czekać na kontry. Już w 50 minucie mogło być 1:1, ale Konrad Nowak również trafił w poprzeczkę. Gra jeszcze bardziej się rozkręciła po wprowadzeniu zmian przez Piotra Plewnię, a głównie dzięki Maciejowi Makuszewskiemu, który debiutował w barwach Odry i rozkręcił poczynania gospodarzy. Opolanie bez skutecznie atakowali jednak bramkę Mikołaja Biegańskiego i spotkanie zakończyło się porażką Opolan.

Odra Opole - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
    47' - Łukasz Kędziora (sam.)
    Składy:

Odra: Dominik Kalinowski - Antoni Klimek, Łukasz Kędziora, Mateusz Kamiński, Tomas Mikinic (75' Mateusz Spychała) - Oskar Paprzycki, Maciej Urbańczyk (75' Szymon Łapiński) - Mateusz Marzec (61' Maciej Makuszewski), Rafał Niziołek, Konrad Nowak - Dawid Czapliński (61' Bartosz Guzdek)

Wisła: Mikołaj Biegański - Bartosz Jaroch (77' Wiktor Szywacz), Igor Łasicki, Adi Mehremić, Krystian Wachowiak - Ivan Jelić Balta, Patryk Plewka - Michael Pereira (15' Piotr Starzyński), Kacper Duda (77' Luis Fernandez), Mateusz Młyński (63' Konrad Gruszkowski) - Michał Żyro (77' Momo Cisse)

2022-08-06 07:48:12 [5.184.196.*] id:1644983
    M1974P: Napisał postów [13942], status [VIP] Reputacja
    Oderka szmacianka ;P ale stadion trza postawić ;/

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2022-08-06 10:41:22 [89.64.45.*] id:1644989
    Mario1: Napisał postów [1167], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Tak nowy stadion będzie O.K na 2 ligę będzie pasował.
    Mirexx: Napisał postów [525], status [rozpisany/na] Reputacja
    Akurat to był ich najlepszy mecz szczególnie w 2 połowie. Przecież nie grali z byle kim.
    2022-08-07 10:11:17 [46.134.65.*] id:1645062
    Grali jak nigdy przegrali jak zawsze ;P
    2022-08-07 12:32:44 [89.67.15.*] id:1645071
    Mam nadzieję że psychicznie nie siądą. Muszą jak najszybciej zapunktować.
    2022-08-10 07:17:12 [46.205.240.*] id:1645267
    Nie zawsze przegrywają. Piąty wygrali.
    2022-08-07 14:12:46 [46.134.160.*] id:1645080
    Polpha: Napisał postów [9430], status [VIP] Reputacja
    Jak odeszło 8 zawodników z zeszłego sezonu, a zakontraktowali tylko jednego wartościowego to z czym do ludzi.

2022-08-06 09:51:09 [46.205.213.*] id:1644987
    neon: Napisał postów [2696], status [Szycha] Reputacja